Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Farby liečia: Podporujú chudnutie, rozprúdia sexualitu

27.03.2011 Casprezeny.sk

Farby na nás majú majú vplyv. Každá z nich pôsobí na iný orgán a je schopná ho liečiť. Vedeli to už starí Číňania aj Indovia.

Už starí Egypťania sledovali, čo s nami robia slnečné lúče, ktoré prechádzajú rôznymi farebnými sklíčkami. Vplyv farieb na telo skúma ľudstvo od nepamäti a je jasné, že robia zázraky. Farby dokážu upokojiť, ale aj povzbudiť, utlmiť či naštartovať náš organizmus. Niektoré podporujú pamäť a schopnosť sústrediť sa, iné stimulujú srdcovú činnosť alebo libido. Žltá napríklad dodáva optimizmus a podporuje žlčník, červená je zasa plná sily a rozprúdi metabolizmus.

Červená dodáva silu

Červená farba oživuje a dodáva odvahu. Je to farba energie, ohňa a aktivity. Zrýchľuje dych a metabolizmus, zvyšuje tlak a svalové napätie. Pôsobí priaznivo pri chudokrvnosti, astme a kašli. Všeobecne symbolizuje vášeň a prebúdza ju v ženách i v mužoch. Rozprúdi sexualitu, kreativitu, otvára oči a ukazuje reálny stav vecí. Ľudia, ktorí majú na sebe veľa červenej, sú dominantní, drsní a podozrievaví. Červená sa doporučuje pri zápche a žalúdočných problémoch, hemoroidoch a pri nadváhe.

424620:gallery:true:true:true

Oranžová je farba energie

Hovorí sa, že pôsobí ako magnet, ktorý vám pritiahne úspech, radosť a spokojnosť. Okolie ju vníma mimoriadne pozitívne. Oranžová pomáha lepšie pochopiť problémy a vyrovnať sa s nimi. Je to bomba na depresiu, nespokojnosť a pesimizmus. Pôsobí skvele na trávenie, využíva sa pri liečbe anorexie, pretože vyvoláva chuť k jedlu. Prekrvuje telo, podporuje plodnosť, obnovuje sexuálnu silu a dodáva sebavedomie. Ak je jej príliš veľa, môže vyvolať stavy zmätenosti a únavy.

134619:gallery:true:true:true

Žltá pôsobí na intelekt

Žltá farba pôsobí priamo na nervovú sústavu a vôľu presadiť sa. Je to energia Slnka, ktorá pomáha realizovať sa, vyvoláva túžbu učiť sa a poznávať nové veci. Je ideálna do pracovne, pretože pôsobí proti letargii a apatii. V tele zlepšuje metabolizmus a odstraňuje choroby lymfatického systému, vylaďuje vnútorné orgány. Doporučuje sa pri psychických problémoch, bulímii, anorexii i závislosti na drogách. Jej výnimočné vibrácie pomáhajú pri syndróme vyhorenia. Ľudia, ktorí majú viac žltej, majú problémy s koncentráciou, bývajú zlomyseľní a nevypočítateľní.

345416:gallery:true:true:true

Zelená harmonizuje

Považuje sa za farbu prírody, ktorá sa v terapii používa skutočne často. Upokojuje a vylaďuje. Pomáha objavovať zmysel života. Má neutrálny náboj, preto zmierňuje pocity závisti a žiarlivosti. Každému, kto sa nedokáže alebo nemôže rozhodnúť, pomôže nájsť ideálne riešenie a orientovať sa v reálnom živote. Zmierňuje napätie a uľahčuje voľbu. Zelená podporuje pamäť, tvorivosť a znižuje bolesť. Pomáha pri bronchitíde, virózach, dráždivom kašli a detoxikácii organizmu. Upokojuje a pomáha relaxovať. Jej nadbytok spôsobuje letargiu, stratu motivácie a neschopnosť zariadiť si život podľa svojich záujmov.

109787:gallery:true:true:true

Modrá je farba nekonečna

Považuje sa za farbu pokoja a harmónie. Posilňuje koncentráciu a odbúrava bloky pri komunikácii. Funguje skvele aj pri nervozite a pocite zmätku. Zaháňa strach a temné myšlienky. Hodí sa do obývačky a detskej izbe. Je dobrá pri zápaloch, astme, bolestiach hlavy a migrénach, poruchách štítnej žľazy, sluchu, depresiách zo straty niekoho blízkeho. Ak jej je príliš, spôsobuje melanchóliu, nedôveru a apatiu.

848800:gallery:true:true:true

Fialová je tajomná

Meditácia, uvoľnenie a pokoj patria medzi najdôležitejšie vlastnosti fialovej. Podporuje záujem o seba i okolie, odhaľuje utajený potenciál a rozjasňuje myseľ. Súvisí s fantáziou, predstavivosťou, ale aj intuíciou. Upokojuje a zaháňa smútok, rozvíja psychiku, uvoľňuje svalstvo. Je výborná po operáciách a pri naberaní stratených síl. Vyrovnáva hormonálnu hladinu a pomáha zmierňovať prechladnutie. Tí, ktorí majú príliš veľa fialovej, bývajú despotickí a fanatickí.

848807:gallery:true:true:true

Tlačiť Diskusia
Focus Media