Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tak konečne idem cvičiť! Ale čo si mám vlastne obliecť?

17.07.2011 Lucia Skladanová

Chystáte sa cvičiť a neviete, čo na seba? Áno, stačia aj tričko a tepláky, ale čo sú tu aj kúsky, ktoré vám pri cvičení doslova pomôžu!

Na cvičenie si oblečte pohodlné a praktické veci. Na cvičenie si oblečte pohodlné a praktické veci.

Samozrejme, pri cvičení nie je najdôležitejšie, čo máme oblečené, ale vôľa cvičiť. No prečo by ste si mali ničiť nohy v zlých teniskách alebo sa trápiť so zle sadnúcou podprsenkou? Fitnestrénerka Zora Czoborová vám poradí, v čom si ísť zacvičiť, aby ste boli fit.

Čelenka a šilt

Zora radí: Najmä v slnečných dňoch by sme mali myslieť aj na to, že si treba chrániť tvár. Ideálny je šilt, pretože tieni, ale zároveň nezakrýva celú hlavu a zbytočne sa nepotíme. V telocvični dobre poslúži športová čelenka, ktorá drží vlasy a zároveň saje pot.
Extra tip: Zadovážte si šilt kombinovaný s čelenkou a budete mať 3 v 1: chránenú tvár, vlasy tam, kde treba, a pot odsatý čelenkou.

Top s podprsenkou

Zora radí: Krátky alebo dlhý rukáv je vecou počasia a teploty. Rozhodujúce je, aby tričko malo všitú podprsenku, ktorá prsia drží pri skokoch, a tým chráni jemné väzivo na háklivých miestach. Druhým riešením je športová podprsenka so širokými ramienkami a širším spodným lemom.
Extra tip: Ak chcete zvýšiť efekt cvičenia, zvoľte také, ktoré pri pohybe kladie odpor, čím pomáha tvarovať a posilňovať svaly a podporuje lepšie držanie tela.

Praktické nohavice

Zora radí: Pri výbere strihu nohavíc rozhoduje športová aktivita (na bicykel či aerobik sú praktickejšie užšie strihy, no na zumbe sa oveľa krajšie vlnia širšie). Čo sa týka dĺžky, najviac sa osvedčili trojštvrťové nohavice, ktoré sú aj trendy, aj si ich môžeme dovoliť v každom veku.

Ponožky

Zora radí: Ponožky sú nevyhnutnou súčasťou športového outfitu. Sajú pot, chránia zdravie (bŕŕŕ, ekzémy a spol.) aj peňaženku (pot sa z tenisiek len tak nevyperie a kupovať každý mesiac nové, to zamáva rodinným rozpočtom).
Extra tip: Ak vás pobolievajú kolená alebo kĺby, obstarajte si vystužené športové ponožky. Nestoja veľa, zato však pomáhajú svalom držať nohu a zvyšujú efekt z cvičenia.

Vhodná obuv

Zora radí: Alfa a omega pri akomkoľvek športe! Musí byť vzdušná, pevná a pri cvičení, kde sa aj skáče, vysoká až po členky. Vyberajte si podľa odpruženia podrážky, najlepšia je kombinácia odpruženia na priečnej aj pozdĺžnej klenbe, teda tzv. airmax. Tlmí nárazy a tým chráni zdravie

Tlačiť Diskusia
Focus Media