Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mám ženatého nápadníka: Podľahnúť, alebo vzdorovať?

12.09.2011 Casprezeny.sk

Ženatí muži sú tiež muži a nejedna z nás už stála pred otázkou, či podľahnúť ich zvodom, alebo odolať a snívať o tom, aké by to bolo, keby... Čo je lepšie?

Vzťah so ženatým sa väčšinou končí práve takto. Vzťah so ženatým sa väčšinou končí práve takto.

Miňa: Ahoj Cicuška, s priateľom som už niečo vyše 3 roky, všetko funguje, všetko je OK... až... až na to, že nemôžeme spolu spávať vtedy kedy sa nám zachce. Totižto mám stále pri sexe preveľké problémy, lekár vraví že všetko je OK, ale pri sexe to OK nie je. Neskutočná bolesť každým pohybom, priateľ to zatiaľ toleruje, ale chcem sa zlepšiť, aby som priateľa mohla potešiť kedykoľvek... Ďakujem.

Ahoj Miňa! Keď lekár vraví, že je všetko OK, tak to bude znamenať, že on nevidí žiadnu telesnú prekážku, nič, čo by mohlo spôsobovať bolesť. Takže príčina bude asi niekde inde. V takomto prípade ani na nič nečakaj. Skús ísť ešte k inému doktorovi, nech ťa prezrie pre istotu aj ten a hlavne neváhaj ani sekundu a choď k sexuológovi. On ti bude presne vedieť povedať, čo a ako a čo je hlavné – bude ti vedieť pomôcť aj s odstraňovaním tohto veľmi nepríjemného problému. A ako zakaždým hovorím – nehanbi sa, ved´ títo doktori to študovali a sex je predsa prirodzená súčasť nášho života. A veľmi príjemná, ale iba pokiaľ nám ju nestrpčuje bolesť.

Iveta: Milá Cicuška, mám 6 rokov priateľa a keďže sme začali spolu chodiť v 18-tich, podľa mňa nie je zdravé tak skoro začať vážny vzťah. Svojho priateľa milujem, ale pred 3 mesiacmi som začala spávať s jeho kolegom. Tá chémia medzi nami bola úžasná a nedalo sa tomu zabrániť, aj keď je ženatý a čakajú dieťa. Nie je to len o sexe, veľa sa spolu smejeme, obdarúvame sa navzájom a priznali sme si, že sa máme radi. Avšak on miluje svoju ženu, nemieni ju opustiť a ja sa taktiež nechcem rozísť. Čo robiť? Pokračovať v stretávaní, aj keď to nie je správne, alebo sa rozísť a ja sa mám vrátiť do vzťahu, kde už začína vládnuť stereotyp? Obaja sme sa zhodli, že odkedy sa stretávame, sme aj ku svojim polovičkám milší, lebo sa vybúrime inde a keď prídeme domov, sme pokojní, uspokojení a prívetiví. Ďakujem za názor.

No, Ivetka, a ty sa čuduješ, že vo vzťahu začína stereotyp, keď všetko, čo by si doňho mohla priniesť, nechávaš kdesi inde? Všetko napätie, ale aj vášeň a nehu dávaš svojmu milencovi a nie partnerovi, tak nečakaj, že to vo vzťahu bude iskriť! To, kedy začať vážny vzťah, je individuálne. Niekomu nepomôže ani v 50-ke, niektoré páry si rozumejú aj po rokoch, hoci sú spolu trebárs aj od 15-tich. Po tých rokoch, čo si ty vo vzťahu, si možno už ani nespomínaš na chémiu, ktorá bola medzi vami. Možno si ju ani nevnímala. Nevera sa pritrafí, to máš skôr než nové boty, ale čo potom? Udržiavať dva vzťahy je poriadne náročné, hlavne psychicky. Koľkokrát si sa chcela priznať tomu svojmu? Vieš, čo by to znamenalo? Chápem, že ti je s milencom dobre a že nevieš, čo robiť, ale keby si sa rozišla s priateľom, tak sama vieš, že by si ostala úplne sama, lebo milenec má ženu a čakajú dieťa a určite ich neopustí. Keď to budeš chcieť ťahať na dve strany, priprav si poriadnu trpezlivosť a daj si bobríka mlčania. Hra na neveru je iba pre veľké dievčatá, ktoré čo – to zvládnu. Jedného dňa príde riešenie samo a ty budeš mať dosť síl spraviť to, čo je správne.

Sandra: Ahoj Cicuška, páči sa mi jeden chalan, ktorý býva asi 400 km odo mňa, už asi od mája sme v kontakte, 2-krát sme sa stretli, raz len tak na pár hodín a druhýkrát sme strávili spolu víkend a ja som úplne doňho. No neviem, čo on, nechcem byť dotieravá a hlavne nechcem ho odplašiť. Viem len jedno, že som doňho zbláznená ako pubertiačka. Tak veľmi by som mu chcela povedať, čo cítim, ale neviem, či to nie je priskoro a neviem, ako bude reagovať. Môžem poprosiť o radu?

Ahoj Sandra, o radu samozrejme poprosiť môžeš, veď na to som tu! Čo vieš o tom chalanovi? Akurát to, ako vyzerá a že za tie dva dni vám bolo spolu super. To sa potom ľahko zamiluje! Teraz o ňom snívaš, predstavuješ si, aké by bolo všetko fajn, keby ste boli spolu a stále viac a viac sa zamilúvaš do toho obrazu. Takže ty vlastne ani nie si zamilovaná doňho, ale do svojej predstavy o ňom. Vzťah na diaľku môže fungovať iba vtedy, ak ho niečo udržiava, živí. Vaše dve stretnutia za štyri mesiace sú veľmi málo. Nechcem ťa však odrádzať od neho! Píšte si spolu, telefonujte, veď tak sa spoznávate. Ale netlač na pílu, buď trpezlivá a čakaj, ako sa on vyjadrí. Buď k nemu milá, buď svoja a z času na čas mu naznač, že pre teba veľa znamená. Držím ti palce!

Janula: Ahoj Cicuška! Moju kamošku trápi jedna vec. Ona by ti nikdy nenapísala, tak to robím za ňu... Je možné, aby ženatý muž vyznával lásku svojej kolegyni už pekných pár rokov, vždy, keď sa trochu posilní alkoholom a myslel to vážne? Trvá to už roky! Zároveň sa aj doma správa ako vzorný manžel, kde nikto nič netuší. Na výjazdoch jej dokonca ponúkal sex, balamutil jej hlavu, aký je nešťastný kvôli nej, lebo ho odmieta a nemiluje . Lenže pravdou je, že ona ho miluje, len mu to nikdy nenaznačila, lebo sa nechce zamotať do problémov. Čo by ste jej poradili?

Janulka, ja by som jej poradila nájsť si frajera a kašlať na takých, čo sa musia najprv opiť a potom jej vyznávajú lásku. Čo s takým ženáčom? Čo z neho bude mať? Bude roky čakať , kým sa rozvedie a keď bude mať 40, tak sa spamätá a uvedomí si, že chalaň ten rozvod bude odkladať donekonečna a ona nemá ani deti, ani muža, ani nič... Skoro v každej poradni je otázka o neverníkovi, takže to asi nebude med lízať. No ale ak nemá dosť trápenia, tak nech sa s ním zapletie. V každom prípade je najlepšie mať vlastného chlapa, ako deliť sa oň s jednou alebo aj viacerými ženami. Nerobte si vrásky z problémov, napíšte ich do dotazníka a o ostatné sa už postará Cicuška!

Tlačiť Diskusia
Focus Media