Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cesta ku krásnemu telu: Ukážeme vám správny smer!

19.09.2011 Madam Eva

Krásne telo s pevnou a hebkou pokožkou nie je na zahodenie, či je zima a či jar. Zabudnite teda na všetky výhovorky a pustite sa do toho!

Pravidelná starostlivosť o pokožku prinesie vytúžené ovocie. Pravidelná starostlivosť o pokožku prinesie vytúžené ovocie.

Dookola si opakovať, že mi nič nepomáha, myslieť celé dni na to, čo zjesť môžem a čo nie, alebo sa nútiť, či vydržím na bežiacom páse 10 alebo 20 minút, nevedie k ničomu. Chcete vyzerať lepšie a krajšie? Chcete! Žiadny výsledok, ktorý sa dostaví na počkanie, nefunguje dlhodobo a zázraky chvíľu trvajú. Stanovte si reálne ciele, čo by ste chceli na sebe vylepšiť, a verte, že čoskoro sa vám to podarí.

Pravidelne a rozmanito

Na ceste ku krásnemu telu platia dve pravidlá. Spevnenie rovná sa slovo pravidelne a formovanie rovná sa rozmanito, čím máme na mysli rozmanitosť pohybu. Naše telo si totiž rýchlo zvykne na jeden rovnaký pohyb, čo môže znížiť efektivitu cvičenia. Kombinujte pokojnejšie cvičenie ako joga, bosu alebo pilates s kardiotréningom, aerobikom alebo behaním. Nájdite si to, čo vás baví, na čo sa budete tešiť. Nenúťte sa do trendových cvičení, ktoré možno zaujali veľké percento žien, ale pre vás je utrpením každá sekunda.

Spevňujte denne

O tom, že funkcia spevňujúcich krémov nie je v tom, že po nanesení nás zázračne zmenšia o jednu veľkosť sa už presvedčila asi každá z nás. Bolo by však naozaj nespravodlivé označiť ich preto nálepkou – zbytočne vyhodené peniaze. Úlohou krémov je spevniť pokožku, nie naše krivky, ďalej bojovať proti celulitíde a napomáhať spaľovanie tukov. Špeciálnu pozornosť ich výberu venujte najmä po štyridsiatke. „Spevňovače“ okrem vyššie uvedených funkcií spoľahlivo potláčajú aj známky starnutia, napríklad ovísajúcu pokožku na kolenách, vrásky v dekolte alebo v podpazuší.

894123:fullwidth:true:true:true

Natieranie zmeňte na masáž

Budeme detailistky. Pretože rovnako, ako záleží na tom, čo si na pokožku natriete, záleží aj na tom ako. Bleskové trojťahové natretie tela po sprche môže účinok telových krémov znížiť na minimum a aj ten najlepší prípravok na svete zmeniť na neúčinný. Krátka dvojminútová masáž začínajúca sa na chodidlách a končiaca na ramenách, počas ktorej krúživými pohybmi vmasírujete do pokožky prípravok, dokáže urobiť zázraky.

Zbohom, stará koža

Šupinky na pokožke? Viditeľné bodky po holení? Suchá pokožka? Všetky tieto problémy majú spoločné riešenie a tým je kvalitný píling. V tele sa nám neustále tvoria nové a nové kožné bunky, ktoré dozrievajú zväčša po tridsiatich dňoch. Naša pokožka sa postupne obmieňa plynule sama, ale veľmi pomaly, a preto niekedy na koži pozorujeme práve drobné šupinky. Píling s obsahom drobných zrniečok je skvelým pomocníkom. Stačí si nájsť ten svoj a zhruba každé tri týždne ním „zbrúsiť“ celé telo.

Zaútočte rázovou vlnou

Keď spomíname celulitídu a rôzne metódy, ktoré by nás od nej konečne úplne oslobodili, nemôžeme vynechať rázovú vlnu. Naozaj funkčná metóda spája akustické a elektrické vlny, ktoré riešia okrem celulitídy aj problémy ochabnutej pokožky a odbúravanie tukov. Stimuluje totiž tvorbu kolagénu, ničí zapuzdrenie buniek, ktoré sú zodpovedné za vznik celulitídy, a zvyšuje prietok krvi, čo zase napomáha odbúravanie tukov. Ošetrenie je potrebné zopakovať šesť až desať ráz, je úplne bezbolestné a trvá len pol hodinky.

Zamerané na brucho a boky

O dve veľkosti menšia za štyri týždne a bruško pevné ako skala nie je už len zbožné prianie, ale realita na dosah. Na Slovensko konečne dorazila metóda Slim belly, ktorej podstatou je klasické kardiocvičenie so špeciálnym pásom, ktorý prekrvuje oblasť brucha a bokov. Určite si na svoje prídu najmä dámy, ktoré už na zlepšenie stavu svojho bruška vyskúšali aj nemožné, ale k pozitívnemu výsledku sa stále nedopracovali. Kurz trvá štyri týždne, počas ktorých vás čakajú trikrát do týždňa nenáročné tréningy.

Štíhle nohavice

Keď nie je čas na cvičenie, návštevu salónov a diéta vám už vôbec nejde pochuti, stavte na špeciálne zoštíhľujúce nohavice. Napustené sú zoštíhľujúcimi zložkami obsahujúcimi brečtan, kofeín a vitamín E, ktoré treba dopĺňať po každom treťom praní. Látka je utkaná špeciálnym spôsobom, ktorý zabezpečuje mikromasáž problematických partií. Ich pravidelné nosenie vás zbaví pomarančovej kože, pomôže ubrať pár centimetrov a zabezpečí spevnenie a hydratovanie pokožky

Viem, čo chcem

Vnútorná krása sa odráža aj v tej vonkajšej, a preto nikdy nezabúdajte na toto pravidlo.

Tlačiť Diskusia (1)