Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako nanášať bronzér, aby ste pôsobili prirodzene

20.09.2011 Casprezeny.sk

Bronzery sú malí záchranári. Podajú nám záchranné koleso, keď potrebujeme vyčariť na tvári opálenie, bledej pokožke dokážu vohnať do líc zdravú sviežosť.

S bronzerom môžete poprášiť celú tvár, môžete ho použiť ako lícenku alebo aj ako očné tiene. 5 obrázkov vo fotogalérii S bronzerom môžete poprášiť celú tvár, môžete ho použiť ako lícenku alebo aj ako očné tiene.

Čo musíte vedieť

Bronzer je všestranný

Klasickým bronzerom je bronzový púder. Medzičasom sa však na trhu objavili aj iné textúry. V zásade sa gél alebo tekuté bronzery postarajú o intenzívnejší odtieň.

Bronzer je čarovný

Bronzery kúpite aj s trblietavým efektom. Ten však používajte iba vtedy, keď si vyjdete na rande alebo párty. Dávajte pozor pri jeho nanášaní, trblietavé bronzery zvýrazňujú vrásky a široké póry.

Bronzer vie byť aj šetrný

Ak máte sklony k vyrážkam, postarajte sa, aby ste si zbytočne neupchávali póry. Vyskúšajte preto bronzery, ktoré sú k pleti šetrné – s extraktom zo šalvie, z hodvábu a bôľhoja.

Bronzer vyrovnáva

Bronzer sa perfektne hodí na vyrovnávanie rozdielov medzi opálenými a neopálenými miestami.

Bronzer je umelcom

S bronzerom môžete poprášiť celú tvár, môžete ho použiť ako lícenku alebo aj ako očné tiene. So zlatou linkou krásne zvýrazní modré oči.

1018896:gallery:true:true:true

Čo robiť ak...

... tvár vyzerá ako maska?

Väčšiu hĺbku dosiahnete so zosvetľovacím púdrom. Naneste ho pod obočie alebo na oblúk nad hornou perou.

... farba pôsobí príliš výrazne?

Ak sa vám podarilo vytvoriť na tvári XXL opálenie, pomôže vám iba vytrvalé maskovanie dostratena. To funguje najlepšie s čistým, tvrdším štetcom, vďaka ktorému farbu jemne z tváre zotriete. Nabudúce začnite radšej tenkou vrstvou bronzera, ktorý môžete podľa želania postupne zintenzívňovať. Určite nám dáte za pravdu, že jednoduchšou cestou je farbu dodávať, ako ju potom odstraňovať. A ešte jedna malá rada. Nanášajte púder vždy v blízkosti okna. Vtedy jednoducho nemôžete prestreliť.

... sa príliš trbliecete?

Ak sa po nanesení bronzera trbliecete viac, ako bolo vaším zámerom, vyhnite sa jednoducho trblietavým očným tieňom a trblietavému lesku. Siahnite radšej po matných tónoch alebo odtieňoch v telovej farbe.

... tvár vyzerá fľakato?

Tu pomôže iba jediné: odlíčiť! A pri ďalšom pokuse nechať najprv poriadne vsiaknuť podkladový krém do pokožky. Začervenania, pupienky a kruhy pod očami starostlivo prekryte korektorom, ale dávajte pozor, aby ste si následne nenaniesli na štetec bronzera neprimerane veľa.

Aj hviezdy to (ne)vedia

Správne

1018891:gallery:true:true:true

Ak ste sa rozhodli pre trblietavý bronzer, zvoľte decentný mejkap ako Jennifer Aniston (2). Opálenie na líčkach podporte bronzerom ako Lisa Snowdon (3). Tmavšiu pleť zvýraznite bronzerovým púdrom ako Catalina Sandino Moreno (1).

Nesprávne

1018892:gallery:true:true:true

Kombinácia výrazného rúžu na pery a bronzera priveľmi udiera do očí (Jessica Alba, 2). Zanedbanie krku ako u Bar Rafaeli sa absolútne neodpúšťa (3). Nalíčiť si líčka ako Lynn Colins (1) a vyzerať à la Marfa z Mrázika je už skutočne príliš!

Pravidlá nanášania

1018838:gallery:true:true:true

1. Naneste na štetec trocha bronzera a prebytočný pigment oklepte o chrbát ruky. Na lícne kosti nanášajte púder zľahka zvnútra smerom von.

2. Na čele potiahnite štetec od stredu von oboma smermi.

3. Následne poprášte chrbát nosa zhora nadol.

4. Zónu v okolí brady celkom jemne potiahnite štetcom v smere ku krku.

5. Naneste pigmenty jemne od krku až k dekoltu. Nezabudnite na prechody medzi sánkou a krkom. Najlepšie ich vyrovnáte okrúhlym štetcom.

Tlačiť Diskusia