Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Očkovanie jej zničilo život, teraz spí 23 hodín denne!

15.11.2011 Casprezeny.sk

Neuveriteľné trápenie prežívajú rodičia tínedžerky Lucy Hinks (13), ktorá po očkovaní proti rakovine kŕčka maternice upadla do bdelej kómy.

Vakcína znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice asi o 70 percent . Vakcína znižuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice asi o 70 percent .

Čo sa vlastne stalo? Trinásťročná školáčka Lucy Hinks nemôže chodiť ani hovoriť po tom, čo absolvovala očkovanie proti HPV, ktoré ju malo ochrániť pred rakovinou kŕčka maternice.

Jej rodičia súhlasili s očkovaním na základe informácií, že vakcína má málo vedľajších účinkov a bude chrániť ich dcéru pred rakovinou krčka maternice. Ale Steve a Pauline Hinks sú teraz presvedčení, že kontroverzné očkovanie proti HPV stojí za záhadnou chorobou ich dcéry Lucy. Dievča v dôsledku ťažkej reakcie na očkovanie spí až 23 hodín denne.

Testy zatiaľ vylúčili nádor na mozgu aj infekčnú mononukleózu a odborníci skúmajú možné prepojenie s vakcínou Cervarix.

Prvú dávku dostala Lucy v národnom programe vakcinácie, ktorý začal v septembri 2008. Ale to už bola spojená s niekoľkými prípadmi dievčat, u ktorých sa prejavili závažné vedľajšie účinky.

1075687:fullwidth:true:true:true

Lucy Hinks začala krátko po tretej dávke vakcíny pociťovať extrémnu únavu  a vyčerpanosť.

Predtým, než Lucy dostala vakcínu, bola úplne zdravá, mala výbornú školskú dochádzku, a patrila medzi najlepších študentov. Ale len niekoľko týždňov po tom, čo v máji tohto roku dostala tretiu dávku vakcíny Cervarix, začala pociťovať extrémnu únavu a vyčerpanosť. V júli od únavy spala už 23 hodín denne.

"Niekedy v noci mám taký strach, že sa niekoľkokrát prebudím, aby som sa ubezpečila, že stále dýcha," povedala jej matka pre britský DailyMail.

"Obával som sa možných vedľajších účinkov, ale uistili ma, že nežiaduce účinky sú veľmi nepravdepodobné. Cítime sa zradení, pretože, rovnako ako väčšina rodičov, sme dôverovali zdravotníckym orgánom a zverili im životy našich detí."

Pán Hinks, manažér bezpečnosti a ochrany zdravia pri výrobe pneumatík Pirelli v Carlisle, povedal: "Zúfalo sa snažíme nájsť nejaké riešenie, ktoré by nám vrátilo späť našu dcéru. Hľadáme nádej, že sa naša dcéra z toho dostane." Rodičia Lucy sa obávajú, že môže trvať roky, než sa ich dcéra zotaví z následkov očkovania.

Hinksovci teraz už s určitosťou vedia, že ich dcéta trpí chronickým únavovým syndrómom. Svoje rozhodnutie dať zaočkovať Lucy proti HPV ľutujú, no nepomôže im to vrátiť veci späť. Preto aspoň naliehajú na ostatných rodičov, aby si zistili dostatok informácii a až potom sa rozhodli, či toto očkovanie je to pravé pre ich dieťa.

Lucy Hinks začala krátko po tretej dávke vakcíny pociťovať extrémnu únavu  a vyčerpanosť.
Tlačiť Diskusia
Focus Media