Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Byt Nora Mészároša: Z práčovne spravil dizajnérsky kúsok

03.12.2011 Nový čas Bývanie

Manažér celebrít Noro Mészároš vyčaroval z bývalej práčovne byt, o ktorom si všetci myslia, že na ňom pracovali desiatky dizajnérov.

Noro Mészároš stále niečo vymýšľa. Vidno to aj na jeho bývaní. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Peter Brenkus Noro Mészároš stále niečo vymýšľa. Vidno to aj na jeho bývaní.

Občas sa stane, že sa človek zamiluje do štvrte, v ktorej býva. Ak sa mu v nej podarí objaviť nový priestor, už ho nič nezastaví. S novým bývaním sa najskôr pekne pohrá a potom ho vychutnáva.

Koho sme navštívili

Noro Mészároš je známy najmä z čias pôsobenia v televízii Markíza, potom bol programovým riaditeľom v jednom z českých rádií a teraz má vlastnú agentúru a je manažérom niekoľkých VIP osobností. S hudobnou skupinou Backwards, ktorá úspešne interpretuje legendárnych Beatles, sa tento rok počas turné dokonca pokúsi o zápis do Guinessovej knihy rekordov odohratím koncertu na najvyššie položenom mieste – Lomnickom štíte.

Vek: 38
Povolanie: moderátor, šéf produkčnej agentúry, manažér celebrít, webdizajnér Záľuby: grafický dizajn, technické novinky, varenie, psík Zara
Obľúbený štýl: moderný

Vodopád nápadov

Noro však takéto nápady nemá iba v práci, ale sršal nimi aj pri zariaďovaní bytu, ktorý je plný vychytávok. Z bývalej práčovne vyčaroval byt, o ktorom by si každý myslel, že si tam podávali kľučky najznámejší dizajnéri a technickí inžinieri.

Láska na prvý pohľad

„V tejto tichej časti centra mesta, odkiaľ som sa pešo – doslova v papučiach – dostal všade, kam som potreboval, som býval aj predtým. Táto štvrť mi natoľko prirástla k srdcu, že svoj byt som nechcel meniť aj napriek tomu, že bol maličký. Informácia o voľnom priestore s veľkou terasou pár krokov od pôvodného bytu mi nedala spávať. Hoci bol v strašnom stave, hneď som sa do neho zamiloval,“ zaspomínal si domáci pán.

Byt prišiel o všetko

Noro nemá rád steny. Preto prvá vec, ktorú v byte urobil, bolo prepojenie interiéru a presklenie bytu s terasou. Malé okienka teda nahradil presklenými dverami a murované priečky medzi jednotlivými miestnosťami nahradil posuvnými dverami. To mu však nestačilo. Aby vytvoril dojem priestrannosti, na všetkých dverách zo strany obývačky sú zrkadlá.

Nadčasový interiér

„Chcel som vytvoriť svetlý a čistý interiér, ktorý by o pár rokov nevyšiel z módy, a preto som stavil na bielu farbu, ktorá sa dá s minimálnymi zásahmi ľahko zmeniť a prispôsobiť aktuálnym trendom. Všade sú biele plochy s vysokým leskom, ktoré odzrkadľujú a opticky násobia hĺbku priestoru,“ rozhovoril sa známy moderátor, pričom o zariaďovaní rozpráva s takou ľahkosťou, akoby to preňho bola hračka, a prekvapil nás aj výnimočným technickým riešením, ktoré si vopred sám premyslel a detailne navrhol.

Iba vychytávky

Noro v byte pomocou svetla vytvoril atmosféru meniacu sa podľa nálady a potrieb. Okrem bežného osvetlenia podsvietil aj okná, pásy lediek včlenil aj na spodné skrinky a pult. Vďaka modrým žiarivkám na oknách do bytu nevidno a nevšednú scenériu vytvára presklený parapet, v ktorom je umiestnený žľab s neónom. Ku komfortu prispieva aj veľký počet vypínačov rozmiestnených na strategických miestach v byte. Vynaliezavý majiteľ myslel nielen na elektrické pripojenie internetu, ale aj vianočného stromčeka či elegantné ukrytie káblov televízora zaparkovaného medzi dvoma oknami. Vzájomná komunikácia všetkých prístrojov v byte je pre Nora samozrejmosťou.

Multifunkčná kocka

Samotné zariadenie koketuje až s extravaganciou. Noro siahol po nadčasových kúskoch a zvyšok si navrhol sám. V skrinkách na mieru a aj v multifunkčnej časti kuchynského zariadenia, ktorá spája barový pult s linkou, využil každý kútik. Aj do kúpeľne, napriek jej malým rozmerom, dokázal vpratať rohovú vaňu a dokonca aj televízor. „Dlho som však musel rozmýšľať, kam ho umiestnim, aby som ho mohol sledovať zo všetkých strán. Nakoniec som zistil, že to ide aj cez odraz v zrkadle,“ prezradil nám s nadšením. Do detailov premyslený interiér prináša Norovi nielen spokojnosť, ale aj možnosť venovať sa doma svojej práci, popri ktorej stíha ešte aj študovať mediálnu komunikáciu a marketing a prednášať na moderátorskej škole.

Tlačiť Diskusia
Focus Media