Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Iveta Malachovská pozná recept na manželské šťastie

06.06.2012 Adriana Forgáčová

Vydatá je už takmer dvadsať rokov a láska sa z jej manželstva s Martinom Malachovským vraj stále nevytratila. Povedala nám, ako sa jej to podarilo.

Iveta žije už takmer dvadsať rokov v šťastnom manželstve. 11 obrázkov vo fotogalérii Iveta žije už takmer dvadsať rokov v šťastnom manželstve.

Moderátorka Iveta Malachovská (46) už 20 rokov vyzerá rovnako, vraj je to láskou. „Manželovi a rodine ďakujem za pohodu a zázemie, vďaka ktorým sa veľmi nemením.“

Ste vydatá takmer 20 rokov. Aké je vaše manželstvo? Čím vás dokáže dnes manžel nadchnúť ako muž?

Svadbu som mala pred 19 rokmi, 7. mája 1993. Všetci nás odhovárali, že májové manželstvá dlho nevydržia. A vidíte, žijeme v pokoji. S veľkou láskou, radosťou zo života a, samozrejme, aj s iskrou, ktorá k správnemu manželstvu patrí. Môj manžel ma vie potešiť najmä pozornosťou, ktorou si múdry muž získa každú ženu. Martin patrí k mužom, ktorí dostali do vienka skvelú výchovu, slušnosť, múdrosť, ktorú neustále rozvíja. Stále ma prekvapuje humorom, nápadmi a aj veľkým pochopením.

Vraj každé manželstvo prejde skôr či neskôr veľkou krízou. Prečo ju niektoré prežijú a iné nie? Máte aj osobnú skúsenosť?

Myslím si, že v každom vzťahu je úplne prirodzené, že len čo prídu deti, zostáva menej času len „na nich dvoch“. A tak môže nastať pocit krízy, pocit nevšímania si či nepochopenia. Vtedy musí začať oveľa väčšia komunikácia medzi partnermi. Treba si otvorene hovoriť, čo nám chýba, prekáža, čo chceme zmeniť. Manželia miesto toho, aby si všetko vydiskutovali, prestávajú problémy riešiť, zatrpknú alebo sa odmilujú. Našťastie, mne sa práve vďaka tomuto nič podobné nestalo a musím povedať, že môjho manžela ľúbim rovnako vrúcne a s pokorou ako pred 22 rokmi, keď som sa táááák veľmi zamilovala.

Vaša dcéra je už veľká. Pocítili ste niečo ako syndróm prázdneho hniezda?

Samozrejme, že pocítili, obaja. Keď odišla minulý rok študovať do zahraničia. Ale nás tento pocit ešte viac k sebe pripútal. Pre Kristínku znamenal obrovský posun v živote, čo sa nám v súčasnosti len potvrdzuje.

Vy ste jeden z príkladov tzv. dvojkariérového manželstva. Musíte byť stopercentná v práci a doma dúchať do krbu? Alebo je aj manžel mimo javiska tak trocha „muž domáci“?

Bohužiaľ, nie je a niekedy by som to celkom uvítala... Môj manžel takisto ako ja pracuje vo vypätých situáciách, akou je javisko či televízne prostredie. Ale zažívame aj obrovské emócie, smiech, radosť i slzy, a to všetko mimoriadne obohacuje náš profesionálny aj osobný život. Vďaka tomu sme takí súdržní, vieme jeden druhého podržať vo chvíľach, ktoré nie sú práve najlepšie, posilňuje nás to. Čo sa týka domácnosti, musím však Martina pochváliť, že niekedy ma zastúpi napríklad v nakupovaní. Neviem presne, či rád, ale radšej sa nepýtam...

375938:fullwidth:true:true:true

Je podľa vás niečo, čo by vám ešte mohlo vzťah pokaziť, alebo ste v tomto smere za vodou?

Nikdy nie ste za vodou. Ale snažím sa byť pre môjho manžela stále zaujímavá, atraktívna, vtipná, aby som sa mu nezunovala. Snažím sa ho počúvať a prekvapovať tým, po čom túži. Žena sa musí o seba starať, aby bola pre muža príťažlivá aj po rokoch spoločného života. Ak to nezvládne, ľahko partnera stratí. Nie je to vôbec jednoduché, ale snažím sa a zatiaľ nás to spolu veľmi baví.

Tlačiť Diskusia (4)