Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starí rodičia si chrup nečistili a zuby mali dobré aj v starobe: Čo je za tým? Bukovský má jasnú odpoveď!

Ktoré potraviny a nápoje pomáhajú udržiavať zdravé zuby a ktoré sú v tomto smere škodlivé?

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
nela133
17.8.2017 17:03 | |
+2 -1
sranda toto.Mali zdravý chrup pomreli po 40 tke.Dnes dožívame 80 tku..
justin1976
16.8.2017 21:34 | |
+0 -2
Kazy sa robia,aj stych zubných past čo používame,, priveľa flouru je škodlivé nie len pre telo ale aj zuby..,Ja nepoužívam 2,roky žiadne pasty,a od vtedy nemám problém so zubami.., Robím si prírodné pasty, ktoré sú oveľa lepšie, než tie chemické hnusi..
lylynusa
16.8.2017 12:32 | |
+2 -4
Práveže podľa mňa sa zakladá na pravde. Zuby sú také ako sa o ne staráme a aj podľa toho čo jeme. Dopriať im môžeme to čo dávame do tela, ale tiež si nemyslím, že sú dedičné. To si tým ľudia ospravedlnuju svoju nestarostlivosť.
smokie
16.8.2017 20:36 | |
+2 -0
Nieje tomu tak dávno keď sa vraveli že bravčová masť škodí a zrazu že vraj vedci zistili že je zdravá tak potom naši pradededovia alebo prababičky vyprazali nacom na motorovom oleji ? Najradšej mám takých mudurcou čo objavili Ameriku.
orinorion
16.8.2017 09:11 | |
+11 -2
Tento článok sa nezakladá na pravde, že starí rodičia mali zdravé zuby, pretože keď pozeráme na historické fotografie našich predkov, tak vidíme aj bezzubé úsmevy starčekov. Myslím si, že zdravý chrup je dedičný. Mám to šťastie, že všetci v rodine máme zdravé zuby a prvý kaz som mala ako 42-ročná. A to od mladosti pijem 2 zrnkové kávy denne a rada si pochrúmem slané Nitrianske tyčinky. Dôležité je tiež konzumovať potraviny s dostatočným množstvom vápnika a jesť čerstvú zeleninu a ovocie. Organizmus sa nám za to odvďačí.
mahwah
16.8.2017 07:24 | |
+8 -2
...aj dr weston price prisiel k rovnakemu usudku ked studoval australske kmene kde ani dospeli ani deti nemali zubne kazy a necistili si zuby. Takze je to tym co jeme a co nie. A nech mi nikto nehovori ze zubne kazy su lebo nam chyba fluor!!!!!!!!!! Ten degeneruje mozgove bunky...