Pozor, páli!

Kúpiť papričky čili je niekedy lotéria. Buď neštípu vôbec, alebo sa ani nedajú jesť. Ak ste pri kúpe natrafili na druhú možnosť, namočte ich na 30 minút do pohára s vodou a potom z nich odstráňte semienka. Budú menej štípať.

Pozor, páli!
Zdroj: shutterstock

SOS z kuchyne

Ako docieliť, aby bola cukrová poleva pekne hladká?

Nela z Galanty

Radí redaktroka Petra Mitringová 

Jednoducho. Zrazeniu zabránite tak, že k práškovému cukru pridáte štipku soli. Ak poleva príliš stvrdne, zriedite ju citrónovou šťavou. Povrch zákuskov bude krásne hladký, ak ho najprv potriete tenkou vrstvou polevy a až po vysušení nanesiete druhú vrstvu.

SOS z kuchyne
Zdroj: shutterstock

Pre knihomoľky

Jana Florentýna Zatloukalová: Merendy v zástěře

S podtitulom Úsporná kuchárka pre dcéru vám táto kniha ponúka 230 receptov, ako variť s rozumom. Naučíte sa, ako variť úsporne, skromne a hospodárne. Ako nakupovať potraviny a zostaviť zmysluplný jedálniček bez toho, aby ste museli niečo vyhadzovať. Veru kuchárka, ktorá sa zíde v každej kuchyni.

Jana Florentýna Zatloukalová, 28,15 €

JANA FLORENTÝNA ZATLOUKALOVÁ: MERENDY V ZÁSTĚŘE
Zdroj: archív firmy

Padlo nám do oka

Mriežka na chladenie

Pri pečení koláčov a chladení korpusov sa bez kovovej mriežky nezaobídete. Ak aj áno, výsledok nikdy nebude taký dokonalý. Cez mriežku môže totiž z horúceho koláča unikať para aj zdola, a teda sa nesparí. Jemné pečivo tak bude krásne krehké a tortový korpus úžasne nadýchaný.

Elegantná, Bellarose, 22,12 €
Zdroj: archív firmy
Jednoduchá, Bonami, 7 €
Zdroj: archív firmy
Skladacia, Tescoma, 12,90 €
Zdroj: archív firmy

Nezrelé kivi

Ak sú zelené plody ešte príliš tvrdé, aby sa dali zjesť, použite nasledujúci trik. Kivi dajte spolu s jedným jablkom do vrecka na mrazenie a uzatvorte patentom. Jablko vypúšťa etylénový plyn, ktorý urýchli proces dozrievania kivi. Jednoduché, no nie?

Nezrelé kivi
Zdroj: shutterstock

Raz toľko!

Dvojnásobné množstvo snehu vyšľaháte, ak na každý bielok pridáte 1 PL studenej vody. Žĺtkov zasa bude viac, ak k nim pridáte 1 PL vlažnej vody. Malý zázrak, ktorý nič nestojí.

Raz toľko!
Zdroj: shutterstock