Zistili sme, že existuje pár trikov, vďaka ktorým bude aj váš domov vyzerať uprataný.

1. Poznajú rozdiel medzi poriadkom a čistotou

Byt môže byť čistý, podlaha vyumývaná, kúpeľňa a kuchyňa sa ligocú, nábytok je poutieraný od prachu. Ale kým sa cez stoličky povaľuje oblečenie a hračky, keď sú neupravené postele a všade sú časopisy či noviny, doma to nikdy nebude vyzerať upratané, aj keď je všade čisto.2. Urobili si z upratovania každodenný zvyk

Ľudia, ktorí majú doma stále upratané, nečakajú, kým to bude vyzerať ako po výbuchu bomby, aby potom strávili hodiny odkladaním. Majú zaužívanú každodennú rutinu udržiavať každú miestnosť upratanú. To znamená napríklad ponatriasať vankúše, odložiť hračky do škatule a zavesiť každý večer všetko oblečenie do skrine.

Je ťažké dosiahnuť poriadok, ak máte doma hory vecí.
Je ťažké dosiahnuť poriadok, ak máte doma hory vecí.
Zdroj: iStock

3. Upratujú za pochodu

Lepšie, ako robiť pravidelné upratovanie raz do týždňa, je zvyknúť si upratovať za pochodu. Umyť si po sebe riady, keď dojeme, povysávať omrvinky zo zeme, keď sa natrúsi, vyčistiť si po sebe vaňu, keď sa dokúpeme. Tak sa vyhneme tomu, že si to na nás všetko počká v sobotu.4. Nezhromažďujú priveľa vecí

Je ťažké dosiahnuť poriadok, ak máte doma hory vecí. Omnoho lepšie, ako stráviť potom aj horu času upratovaním a o týždeň mať všetko aj tak opäť rozhádzané, je mať všetkého menej.

5. Majú zásuvku na „bordel“

Pretože nikto nie je dokonalý a nie všetko môže mať svoje miesto. To je skrátka pravda. Takže šikovné je mať jednu-dve zásuvky vyhradené na tieto každodenné maličkosti, takže keď sa napríklad zastaví nečakaná návšteva, všetko tam pekne zhrniete a vytriedite neskôr, alebo raz za čas.

pekné, farebné dózy schovajú drobnosti.
pekné, farebné dózy schovajú drobnosti.
Zdroj: living4media

TIP:

Vyberte si aspoň jedno z týchto tajomstiev a urobte si z neho každodennú alebo každotýždennú rutinu. Neskôr zistíte, že ste ušetrili kopu času.