Najviac vlámaní sa uskutoční cez dvere. Preto by pri ich kúpe nemali byť najdôležitejšími parametrami zaujímavý dizajn a nízka cena, ale kvalita a funkčnosť. Nenaleťte na predajcov, ktorí lákajú zákazníkov na čo najvyšší počet uzamkýnacích bodov. Ten nemusí byť vôbec rozhodujúci, dôležité je ich umiestnenie.

Nakupujte iba u overených spoločností, ktoré zabezpečia:

✓ platné certifikáty

✓ vhodné osadenie

✓ kvalitnú montáž

✓ rýchly servis

Dôležité je aj to, čo nevidíte

Kvalitná výplň dverí je automaticky protipožiarna a zároveň zabezpečuje odhlučnenie a zateplenie bytu. Mala by mať celoplošné pancierovanie.

Zabráňte vypáčeniu!

Darmo by ste však mali kvalitné dvere a výplň, ktoré odolajú najsilnejším zlodejom, keby pôvodná zárubňa nespĺňala potrebné parametre. Bezpečná zárubňa je oceľová, vyplnená betónom, zosilnená pri zámkoch a v miestach istiacich bodov, čo výrazne sťažuje vypáčenie dverí.

Zámok – srdce dverí

Dôležitou súčasťou bezpečných dverí je aj zámok, zámková vložka a kovanie. Mali by mať certifikát a byť minimálne v rovnakej bezpečnostnej triede ako dvere. Spoľahlivé sú cylindrické zámkové vložky, ktoré sú odolné voči vyhmataniu planžetou, odvŕtaniu, vylomeniu a majú bezpečnostnú kartu, bez ktorej nie je možné legálne vyrobiť kópiu kľúča.

Myslíte si, že váš byt je bezpečné miesto? Toto sú najcitlivejšie miesta, ktoré nahrávajú zlodejom
Zdroj: Shutterstock

Bezpečnostné dvere

- spĺňajú protipožiarne hľadiská

- majú pevnú oceľovú konštrukciu a rám

- výplň je celoplošne pancierovaná

- nechýba rázvorový uzamykací systém

- disponujú kvalitným zámkom, vložkou a kovaním

Čo nahráva zlodejom

Plná schránka, oznamovanie neprítomnosti na sociálnych sieťach, vysoký plot, zhasnuté svetlá, nepoužívané auto.

Zabezpečte aj okná

Štandardné okenné kovania nepredstavujú pre šikovného zlodeja prekážku. Účinné okná sú tie, ktoré zachytia okenné krídla vo viacerých miestach a zabránia ich vypáčeniu. Osvedčili sa aj bezpečnostné fólie, ktoré v prípade rozbitia udržia sklo pohromade a tiež kľučky s integrovaným zámkom. Vhodným riešením sú aj závory. Ich prednosťou je, že sa dajú namontovať aj dodatočne. 

Elektronické zabezpečovacie systémy

Súčasné zabezpečenie už neznamená len klasickú signalizáciu, je komplexnejšie. Kontrolujte nielen pohyb v dome, ale aj unikanie vody, plynu či dymu pri požiari. V momente neobvyklej situácie spustí sirénu a privolá pomoc. Vďaka takýmto inteligentným systémom máte dom pod kontrolou, nech ste kdekoľvek na svete.