Vybúrali steny a zostal nám prázdny priestor. Následne sa budú meniť okná, kde sú len otvory. Nevieme sa rozhodnúť, kam umiestniť vstupné dvere. Rodičia už investovali do stavby veľa energie, takže nechcem, aby urobili chybu.

Ocko je tvrdohlavý, všetko robí sám, preto som sa rozhodla vám napísať. V domčeku potrebujeme iba kuchyňu spojenú s obývačkou, spálňu so skriňami a ešte jedno WC pri vstupe. Mám ešte brata, ktorý má rodinu, takže táto naša chalúpka by slúžila na stretávanie sa s rodinou. Rozpočet nie je rozhodujúci, ocko to určite bude robiť svojpomocne.

Katarína z Vyšnej Boce

Riešenie:

Pôvodný stav (vľavo) a navrhovaný stav (vpravo)
Pôvodný stav (vľavo) a navrhovaný stav (vpravo)
Zdroj: Marta Karkalíková

Z vášho opisu ide pravdepodobne o krásnu chalúpku v nádhernej prírode. Má relatívne malé okná, preto som sa snažila priestor čo najviac otvoriť, aby mal domček dostatok denného svetla. Rozdelila som ho na nočnú a dennú zónu, vychádzala som z pôvodných rozvodov.

Vstup som vytvorila iba jeden, oproti vznikol priestor na WC a vedľa som umiestnila vstavanú skriňu na odkladanie vecí, prípadne práčku. Kúpeľňa ostala na pôvodnom mieste. Zmenšila som ju v prospech spálne, vznikol tak priestor pre manželskú posteľ aj samostatný šatník. V dennej zóne je obývačka spojená s kuchyňou v tvare L a vytvorila som pri nej aj priestor na špajzu.

Rozpočet:

V tomto prípade rozpočet rekonštrukcie nie je možné určiť. Odhadom si myslím, že cena presiahne cca 10 000 €.