Motorika sa nás týka

Precvičovanie motoriky je síce dôležité hlavne u detí predškolského veku, ale neublíži ani starším deťom, ba ani dospelým. Máte doma čínske paličky? Skúste s ich pomocou premiesťovať drobné predmety. Súťažiť je možné v rýchlosti alebo v čase. Paličkami môžete premiesťovať zrnka ryže, šošovicu, alebo napríklad cukríky. Výzvu nepredstavujú iba malé predmety, naopak, aj tie väčšie môžu dať poriadne zabrať!

Ilustračné foto.
Zdroj: Haribo

Sladké maľovanie

Máte doma predškolákov alebo žiačikov prvého stupňa? Medzi ich obľúbené aktivity určite patrí maľovanie. Koho by to však bavilo každý deň? Skúste im činnosť trochu spestriť a zároveň sťažiť. Stačí pred nich vysypať vrecúško cukríkov, aby s nimi obrázok dotvorili. Farebnými cukrovinkami je možné obrázok aj „vyfarbiť“. Neveríte? Nakreslite im napríklad obrys tukana či papagája a nechajte ich s pomocou cukríkov Haribo Tropifrutti šablónu vyplniť. Uvidíte, aké majstrovské diela vám doma vzniknú. Len pozor, aby malí umelci nepojedli všetko skôr, než bude dielo hotové.

Ilustračné foto.
Zdroj: Haribo

Domáca škola

Učiť sa v domácom prostredí je pro malé aj staršie deti náročné. Čaká tu na nich totiž množstvo nástrah a rušivých elementov, či už sú to hračky, televízia, domáci miláčikovia alebo súrodenci. Už neviete, ako deti pri učení a úlohách udržať? Motivujte ich. Za každé správne vyplnené cvičenie im dajte sladkú odmenu. Nemusia to byť iba cukríky, ale napríklad aj šťavnaté ovocie. Dobroty môžete navyše zapojiť aj do výuky a napríklad s nimi počítať alebo sa učiť hodiny či abecedu. Spomenuli ste si, ako vás rodičia a prarodičia v detstve napomínali, že s jedlom sa nehráme? V tomto prípade sa ponúka jednoduché ospravedlnenie – zúfalé časy si žiadajú zúfalé činy.

Ilustračné foto.
Zdroj: Haribo

Späť ku klasike

Nezabudnite ani na klasiku ako karty, kocky, človeče, nehnevaj sa a ďalšie spoločenské hry. Nielen že deti zabavia, ale predovšetkým ich nenásilnou formou učia logickému mysleniu, v neposlednom rade precvičujú aj počty. Deti si ani nevšimnú, že sa učia. Zahrajte si s nimi aj vy a zaspomínajte si na svoje detské roky. Uvidíte, že čas vám utečie ako voda.