Kto sa už raz sťahoval vie, že zvyknúť si na fungovanie v novej domácnosti nie je veru také jednoduché. A skamarátiť sa s novými spotrebičmi je oriešok aj pre skúsenú foodblogerku. Autorka kuchárskych kníh Marta Marčáková sa tiež nedávno sťahovala a dopriala si kuchyňu na mieru so špičkovými spotrebičmi. Vybrala si spotrebiče od AEG.

„Už teraz vidím, že mi budú uľahčovať život v maximálnej možnej miere. Či už ide o indukčný varný panel s funkciou Flexibridge alebo o umývačku riadu s najnovšou technológiou Comfortlift. Práve táto umývačka disponuje zaujímavým mechanizmom, ktorý zodvihne spodný kôš, aby ste sa pri vyberaní riadov nemuseli zohýbať a teda šetrí aj vašu chrbticu. Sušenie riadu je ohľaduplné k spotrebe energie a tým aj k životnému prostrediu. Desať minút pred koncom programu sa dvierka samé pootvoria a riad sa dosuší vzduchom,“ poukazuje Marta na praktickú vychytávku. „Ešte keby sa tak sama vyložila, ale to by som už asi chcela nemožné,“ smeje sa.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: AEG

Varný panel sa prispôsobí veľkosti hrncov

Na svoje milované pečenie si foodblogerka musí kvôli úpravám kuchynskej linky ešte počkať, ale čo by to bolo za foodblogerku, keby neskúsila aspoň varný panel? Indukcia bola pre ňu jasná voľba od začiatku, k finálnemu rozhodnutiu ju primäla funkcia Flexibridge. „S touto funkciou viem spojiť štyri samostatné varné dosky do rôznych celkov, vytvoriť si varnú dosku rôznej veľkosti a pri varení ma naozaj už nič neobmedzuje. Môžem tak používať veľkú panvicu či ten najväčší hrniec a jedlo sa v nich bude zohrievať rovnomerne,“ vysvetľuje Marta.

Komunikuje s odsávačom

To ale ešte nie je všetko. Jej indukčný varný panel AEG Mastery IKE64471FB dokáže komunikovať s odsávačom pary, ktorý sa zapne automaticky podľa intenzity varenia. Pridanou hodnotou je aj jednoduché čistenie. Varný panel stačí utrieť a po vašich kulinárskych experimentoch je opäť čistá ako nová. „Takýto varný panel by som dopriala každej žene, ktorá miluje varenie a užíva si výdobytky dnešnej modernej doby aj v kuchyni,“ odporúča foodblogerka Marta Marčáková.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: AEG