Okrem toho však ponúka množstvo ďalších výhod, medzi ktoré patria napríklad aj pozitívne účinky v rámci starostlivosti o vaše vlasy a vašu pleť. Keď teda povieme, že v hodvábnych obliečkach na vankúše sa vyspíte ako princezná, nebudeme preháňať.

Čo je to hodváb?

Predtým, ako prejdeme k vyššie zmieňovaným hodvábnym obliečkam na vankúše, je potrebné vysvetliť si, čo je vlastne hodváb.

Vedeli ste, že ide o 100-percentne prírodný materiál?

Samozrejme, len v tom prípade, ak hovoríme o pravom hodvábe, ktorého vlákna produkujú priadky morušové. Tie sa dajú následne utkať do rôznych foriem, ktoré sa neskôr používajú nielen na výrobu obliečok, ale napríklad aj košieľ či iných kúskov oblečenia a doplnkov.

Zapamätajte si: Hodváb predstavuje prírodné proteínové vlákno.

Tip na záver: Keď sa chcete aj vy každú noc vyspať ako princezná, urobte pre to niečo čo najskôr. Môžete si zaobstarať napríklad hodvábne obliečky 70x90, ktoré sa dajú rýchlo a jednoducho nájsť cez portál Biano. Vzhľadom na to, že v inteligentom filtrovaní na portáli Biano, ktorý zoskupuje ponuky viacerých overených e-shopov na jednom mieste, si viete nastaviť mnoho parametrov produktov, ušetríte pri hľadaní vašich novučičkých obliečok kopu času.

Hodvábne obliečky a ich výhody

Už len skutočnosť, že hodváb je 100-percentne prírodný materiál, predznamenáva jeho veľké výhody. Nie je totižto žiadnym tajomstvom, že práve prírodné látky a produkty zvyknú patriť medzi tie najzdravšie, najpríjemnejšie a všeobecne najlepšie. No a nič iné sa nedá povedať ani o hodvábnych obliečkach, medzi ktorých výhody patrí:

● pozitívny vplyv na vlasy
● pozitívny vplyv na pleť
● príjemné chladenie v horúcom letnom období
● vhodnosť pre alergikov

Ilustračné foto
Zdroj: Maridav / Shutterstock.com

Priaznivo vplývajú na vlasy

Stáva sa vám, že vaše vlasy vyzerajú ráno ako po výbuchu? Nehovoriac o ich náročnom rozčesávaní a neustálom vypadávaní. S tým však môžete veľmi jednoducho a rýchlo skoncovať. Stačí vymeniť vaše bavlnené alebo polyesterové obliečky na vankúše za tie hodvábne. Ich výhodou je, že vás zbavia všetkých zmieňovaných komplikácií. Môže za to ich príjemný povrch, ktorý neelektrizuje, nestrapatí, neuzluje ani nezachytáva vlasy.

Majú pozitívne účinky na pleť

Asi to poznáte – večer si aplikujete na tvár prípravok slúžiaci na starostlivosť o pleť a len čo si ľahnete do postele, máte ho všade inde, len nie na tvári. Bohužiaľ, napríklad také bavlnené obliečky ho veľmi rýchlo absorbujú. To sa však nedá povedať o hodvábnych obliečkach, ktoré sú nenasiakavé. Vaša pleť tak bude ráno svieža, hydratovaná a odpočinutá. A aby toho nebolo málo, po spánku na hodvábnych obliečkach nečakajte žiadne otlačené miesta na tvári, a ani tvorbu vrások.

Príjemne chladia

Skutočnosť, že hodvábne obliečky príjemne chladia, oceníte najmä počas horúcich letných nocí. Príjemný chladivý efekt pocítite aj bez toho, aby ste museli vašu podušku cez noc niekoľkokrát otáčať a hľadať kúsok chladného miesta. Pozor, to však neznamená, že v zime vám bude na hodvábnych obliečkach chladno. Práve naopak, čaro hodvábu spočíva v tom, že vám bude príjemný a pohodlný aj v chladnejších dňoch.

Ilustračné foto
Zdroj: Biano.sk

Sú vhodné pre alergikov

Hodváb, ktorý je 100-percentne prírodný, neobsahuje žiadne chemikálie, pričom odpudzuje mnoho alergénov, ako napríklad prach, roztoče, plesne, kvasinky či peľ. A z toho dôvodu je skvelou voľbou aj pre alergikov a ľudí, ktorých trápia rôzne kožné problémy a ekzémy.