Tiež často nakupujete viac, ako ste pôvodne plánovali? To sa dá zmeniť! Prezradíme vám triky supermarketov a ako sa im môžete vyhnúť.

Platobné karty

Uľahčujú míňanie peňazí. Preto radšej kartu nechajte doma a nakupujte v hotovosti, keď míňate peniaze v hotovosti, limit máte automaticky stanovený nižšie.

Promo akcie

Tu dostanete síce niečo zadarmo na ochutnávku od milých predavačiek, ale to neznamená, že keď to dostanete zadarmo, tak vás to zaväzuje automaticky aj k nákupu toho tovaru.

Regály

V supermarketoch majú všetky regály jedno spoločné: vo výške očí sú vždy umiestnené najdrahšie značkové výrobky. Kvôli lacnejším výrobkom sa musíte zohnúť alebo dokonca si drepnúť.

Nákupný zoznam

Pomôže vám v supermarkete koncentrovať sa len na nákup toho najdôležitejšieho a pre vás potrebného, ak sa ho budete striktne držať.

Nákupný vozík

Podporuje chuť nakupovať! Čím väčší vozík, tým viac sa doň zmestí a podvedome máte chuť to aj urobiť. Preto ak potrebujete len pár vecí, určite radšej siahnite po menšom nákupnom košíku.

Špeciálne veľkosti

Väčšinou sú drahšie ako menšie výrobky, i keď vás lákajú na super cenu, ktorá sa „určite oplatí“. Ale keďže bývajú umiestnené na tých najdominantnejších miestach, radi po nich siahnete.
Tip: nekupujte hneď väčšie balenia, najprv si porovnajte skutočnú cenu na kilá alebo litre a či sa to teda naozaj oplatí.

Hlad

Je najväčším nepriateľom nakupovania. Ak sa do potravín vyberiete so škvŕkajúcim žalúdkom, nakúpite nechcene omnoho viac vecí. Tip: pred nakupovaním zjedzte aspoň nejaký snack.

Doplňovacie balenia

Sú omnoho výhodnejšie ako originálne zabalený tovar. Okrem toho tým potešíte aj životné prostredie.

No-Name produkty

Bývajú niekedy až o 50 percent lacnejšie ako značkový tovar a mnohokrát sú minimálne také dobré alebo ešte lepšie ako drahší značkový tovar.

Plastikové tašky.

Na tie radšej zabudnite! Lepšie je použiť vlastnú látkovú tašku. Využijete ju na viac nákupov, a ešte tým aj chránite životné prostredie.