Zelené banány nikto neje, o tie žlté sa ide rodina pobiť. Ak však preceníte stravovacie schopnosti členov vašej domácnosti, banány zhnednú a často končia v koši. To je však veľká škoda! Skúste nabudúce menej plytvať potravinami a pripravte si s nami tieto skvelé dobroty. Nabudúce budete kupovať viac banánov zámerne!

Ripe bananas
Ripe bananas
Zdroj: iStockphoto

Banány najskôr ošúpte a nakrájajte na kolieska. Rozložte ich na plech s papierom na pečenie a dajte ich do mrazničky.

Homemade Ice Cream
Homemade Ice Cream
Zdroj: iStockphoto

Takto zmrazené banány môžete využiť na prípravu lahodnej zmrzliny. Mrazené kolieska banánov jednoducho hoďte do silného mixéra, pridajte napríklad vanilkovú arómu a lyžicu arašidového masla a rozmixujte. Inokedy môžete pridať citrónovú šťavu a mrazené ovocie. Rozmixujte a môžete ihneď podávať ako lahodnú zmrzlinu. S chuťami môžete experimentovať podľa ľubovôle - pridať kokos, kakao či hrozienka. Banány zmrzlinu veľmi dobre držia a do tejto zmrzliny netreba pridávať žiadny cukor navyše!

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Mrazené banány môžete využiť aj pri príprave čoraz viac populárnych nápojov smoothie. Vezmite napríklad jahody a čučoriedky, trochu mlieka a mrazené banány. Rozmixujte a pripravíte tak lahodný mliečny kokteil!

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Máte chuť na koláč, alebo hľadáte niečo dobré na raňajky? Upečte banánový chlebíček. Tento jednoduchý recept zachráni všetky prezreté banány v dosahu. Recept je jednoduchý a bude určite chutiť každému.