Keďže doteraz bola značka Adela zárukou kvality a sledovanosti, neváhali v Jojke vysoliť za jej služby 100-tisíc eur. Už po prvých dieloch však bolo jasné, že Banášová nepritiahne k obrazovkám milióny divákov, ako to bolo počas SuperStar či Let´s Dance.

1423345:fullwidth:true:true:true

Všetko sa začalo rúcať po tom, ako sa Banášová rozhodla skoncovať s veľkými megašou typu SuperStar či Talentmania. Žezlo v speváckej šou prenechala speváčke Tine a na niekoľko mesiacov sa úplne stiahla do ústrania. Navyše sa po dlhých rokoch skončilo jej pôsobenie v Markíze, kde mala teplé miesto a vlastnú šou so svojím menom. Ani tá však nedopadla slávne a bola zrušená pre mizernú sledovanosť a nezáujem divákov.

Banášová si zrejme myslela, že jej už bolo dosť, a preto ďalšie ponuky dobre zvažovala. Keď prišiel Recept na bohatstvo, siahla po ňom všetkými desiatimi a vrhla sa pred sporák. Zázrak sa však nekonal, Adela ani v kulinárskej šou nezaujala a sledovanosť nie je vôbec dobrá. Samotná Adela však svoje rozhodnutie dookola obhajuje a na koberčeku u nadriadených zatiaľ nebola.

1423343:fullwidth:true:true:true

„Televízii sa projekt páči a stojí za ním rovnako ako ja, takže som žiadnu debatu nemala. Nemyslím si, že moje 4-minútové účinkovanie v jednej relácii má na jej sledovanosť vplyv,“ povedala Novému Času Banášová. Po skončení šou sa však stane voľným hráčom a aj napriek tomuto neúspechu môže po nej konkurencia okamžite skočiť. „Ponuky sú, plány nie, tak si spokojne žijem,“ prezradila Adela. Moderátorka však na druhej strane priznáva, že to nemusel byť až taký úspešný krok, ako si myslela. „Ak má človek v pláne uložiť si ďalšiu cenu OTO do poličky, bol to zlý krok. Ak má v pláne mať pohodovú prácu a televíznu sezónu, bol to dobrý krok,“ dodala na záver Banášová.

1423357:fullwidth:true:true:true

V každom prípade Jojka robí čo môže a svojej šou už hodila aj záchranné koleso. „Recept na bohatstvo sme začali od 7. 10. premiérovať  tesne popoludní o 13.25 a pribudne k tomu nový špeciálny formát v najsledovanejšom čase, ktorý budeme vysielať denne počas pracovných dní o 20.10 pred Najlepším počasím,“ povedala Novému Času PR manažérka Jojky Katarína Nosková.

Banášová bola pritom počas SuperStar alebo Let’s Dance zvyknutá na húfy divákov a perfektné čísla sledovanosti. Markíza v prípade Banášovej nemusela nič riešiť, zato Jojka má hlavu v smútku. Podľa informácií Nového Času si na Kolibe mysleli, že ak stavia na hviezdnu Adelu, budú mať vyhrané, no opak je dnes pravdou.

Prečo sa Adele nedarí a ide to s ňou z kopca?

1.Prachy sú prachy, no pre Banášovú už nie sú takým lákadlom ako kedysi. Má už zarobené tisíce na účte, luxusné auto, byt v lukratívnej časti Bratislavy - nič viac tak zrejme nepotrebuje.

2. Meditačné dovolenky - Banášová začína pomaly, ale isto tráviť viac času na joge ako pred kamerami.

3.Frajerove maléry - Modrovskému je oporou, zatiaľ čo si on behá po polícii kvôli marihuane.

4. Tehotná - netehotná - dieťa chce, jej partner tanečník Peter Modrovský zatiaľ nie. Adela je tak v začarovanom kruhu: chce byť matkou, no perspektívny otec chýba.

5.Rozchody ako z ružovej knižnice - s Modrovským sa zišla a rozišla už niekoľkokrát. Dvojica sa vždy k sebe vrátila, ale aj to zrejme poznačilo Adelinu kariéru. Viac času venuje udobrovaniu.
Prečo sa Adele nedarí a ide to s ňou z kopca?