Obľúbený herec Marián Miezga a jeho synovia 10-ročný Filip a 8-ročný Boris nemajú slovo nuda v aktívnom slovníku. Mladí šibali na svojho otca nabonzovali, že by zaručene nevydržal týždeň bez telefónu a trávi na ňom najviac času z celej rodiny.

Viac sa dozviete vo videu

Ako najradšej trávite spoločný čas?

Marián: Veľmi radi športujeme a väčšinou spolu hrávame futbal. Mňa to vždy ťahalo von a bol som zúfalý, ak som mal „zaracha“. Dnešné deti to majú naopak a skôr im vadí, keď nemôžu pozerať televízor alebo hrať hry. Snažím sa to synom skĺbiť a im to nerobí problém.

Filip: Radi spolu chodíme na chatu. Pokiaľ nemáme tréningy, chodíme k nám do parku, kde si zahráme s kamošmi futbal alebo sa bicyklujeme.

Kto z vašej rodiny trávi najviac času online a s technológiami v ruke?

Marián: Ja si myslím, že je to tak spravodlivo rozdelené. Deti väčšinou hrávajú nejaké hry, ale majú na to určené dni a ja vtedy, keď mi na to vyjde čas.

Filip: Tatino si väčšinou pozerá správy a počasie, čo dávajú v TV.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Orange

Ako zvyknete využívať mobilný telefón?

Marián: Už by som si asi nevedel predstaviť, že by som bol bez telefónu, pretože je to taký malý počítač, kde si môžete na mobilnom internete prečítať, čo je nové vo svete. Môžem si ho zobrať všade, čítať si scenár, keď niekde oddychujem, a využívam ho na kontakt s blízkymi a vybavovanie pracovných povinností.

Filip: Hrám sa na ňom hry, pozerám správy a telefonujem. Mám aj prístup na mobilný internet, takže si tam hľadám informácie do školy.

Máte pravidlá, ako dlho môžete tráviť čas na počítači alebo mobile?

Marián: Pravidlá si nastavili sami. Majú ich vylepené v detskej izbe. My sme im tento rozvrh odsúhlasili. Je to dobrý plán a dodržiavajú ho.

Filip: Bobo vymyslel obmedzenie v hraní hier a rodičia s tým súhlasili. Máme dni, kedy môžeme hrať a dni kedy hrať nemôžeme. Keď máme hrací deň, tak máme dovolený aj presný počet hier. Rodičia to aj kontrolujú a keď porušíme dohodu, tak dostaneme zákaz a môžeme hrať až na ďalší hrací deň.

Uvoľnili ste im tieto pravidlá počas karantény?

Marián: Ak by som to mal vyjadriť v percentách, tak sme poľavili možno o 2 %, ale viac určite nie.