Čisté okná

Často nás hnevajú špinavé okná – fľak sem, muška tam. S polovicou čerstvo rozrezanej cibule pretriete viackrát okno a hneď sa bude lesknúť ako nové. Starý domáci trik funguje pri všetkých silno znečistených oknách, napr. keď máte okná smerom na frekventovanú cestu, týmto spôsobom sa rýchlo zbavíte prachu a sadzí usadených na vašich oknách.

Preč s hrdzou

Najmä veci, ktoré skladujete vonku, napr. krhly alebo gril, začnú časom hrdzavieť. A určite sa vždy hneváte, keď si hrdzou zašpiníte oblečenie. Skúste zhrdzavené miesta pokvapkať cibuľovou šťavou, nechajte pôsobiť 24 hodín a potom umyte a vyčistite ako zvyčajne. Táto šťava zaručene zničí všetku hrdzu. Navyše môžete jej silu využiť aj pri čistení samotných hrdzavých vecí. Potrite ich šťavou z cibule a nechajte pôsobiť.

Blyštiace sa zlato

Po dlhšom nosení, napr. kvôli potu stráca zlato postupne svoj lesk. Čerstvá cibuľa vám však pomôže vrátiť lesk prsteňom, retiazkam a ďalším zlatým šperkom. Zlato silno potrite kúskom čerstvej cibule a nakoniec preleštite jemnou handričkou.

Na cibuľu nedajú dopustiť naše babičky.
Na cibuľu nedajú dopustiť naše babičky.
Zdroj: Shutterstock