KIA Sportage

Kia Motors predstaví úplne novú Kia Sportage, ktorá zaznamená dramatický dizajnérsky posun. Nový populárny SUV stelesňuje viditeľnú dynamickosť, vďaka čomu vozidlo pôsobí sviežo, odvážne, atleticky a športovo. Jeho neobyčajný vzhľad v sebe úspešne mieša kľúčové prvky vozidla SUV, akými sú dominantná pozícia na ceste, silnejší zmysel pre bezpečnosť a zvýšená svetlá výška, ktoré sa spájajú v uhladenom a príťažlivom dizajne. Sportage bude dlhšia, nižšia a širšia než predchádzajúca generácia modelu, vďaka čomu bude ponúkať viac priestoru pre pasažierov i na batožinu a dokonalejšie riadiace vlastnosti spôsobené dlhším rázvorom. Na európskom trhu sa objaví v polovici tohto roka.

KIA Sportage

499216


Toyota Auris

V európskej premiére sa predstaví modelový rad Auris 2010, ktorého predaj na európskych trhoch naplánovali na začiatok jari tohto roka. Nový Auris stavia na svojich povestných prednostiach, ako sú priestrannosť, pohodlie, praktickosť a spoľahlivosť. Modernizovaný model charakterizujú zmeny exteriérového vzhľadu, vyššia vnímaná kvalita interiéru a zlepšená ergonómia, ale aj široký výber ekologických technológií pohonu a ešte kultivovanejšie jazdné vlastnosti. Ponuka motorov zahŕňa tri benzínové a tri dieselové jednotky vrátane technológie Toyota Optimal Drive, ktorá prispieva k zvýšeniu výkonu pri súčasnom znížení spotreby paliva. Jedinečný modelový rad, ktorý dopĺňa aj Auris HSD s plnohodnotným hybridným systémom pohonu, ponúkne zákazníkom najkomplexnejší výber z pohonných jednotiek v nižšej strednej triede.

Toyota Auris

499217

 


Chevrolet Aveo RS

Chevrolet predstaví na autosalóne vozidlo Aveo RS. Vyznačuje sa Európou inšpirovaným dizajnom v štýle „ostrého“ hatchbacku, ktorým zapôsobí na mladých nadšencov, a je predzvesťou modelu Aveo novej generácie. Nesie dizajnérske črty Chevroletov – dvojitú čelnú mriežku, okrúhle zadné svetlá a výrazné oblúky blatníkov. Dizajnéri však pozdvihli výzor vystaveného vozidla nízko umiestnenými vstupnými otvormi s povrchom brúseného a lešteného hliníka. Oddelené hmlovky sú integrované do zvýrazneného vstupu vzduchu k brzdám, ktorý sa tiahne až do lemov predných blatníkov, vytvárajúc tak agresívnu „tvár“ vozidla. Aveo RS poháňa veľmi účinný turbomotor 1,4 l Ecotec s výkonom 138 k (103 kW).

Chevrolet Aveo RS

499219

 


Mitsubishi ASX

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation uvedie úplne nový kompaktný Crossover ASX. Model predstavuje európsku špecifikáciu japonskej verzie nového Crossoveru, ktorý sa na japonskom trhu dostane do predaja už vo februári. Model bude kráčať v šľapajach svojho nedávno uvedeného väčšieho brata – redizajnovaného Mitsubishi Outlander situovaného v segmente stredne veľkých Crossoverov. Okrem iných dostupných motorizácií bude európska verzia poháňaná úplne novým vznetovým motorom s objemom 1,8 litra Common-rail spĺňajúcim emisnú normu Euro 5. V kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a špičkovou technológiou Automatic Stop & Go dosiahne Mitsubishi ASX s novým dieselovým motorom vysokú environmentálnu efektívnosť.

Mitsubishi ASX

499227


Nový Opel Meriva

Opel Meriva druhej generácie, ktorý sa v Ženeve predstaví vo svetovej premiére, bude vybavený množstvom inovatívnych prvkov a riešení. Zásadnou novinkou Merivy je originálny systém protismerne sa otvárajúcich dverí FlexDoors v uhle až 84 stupňov, ktorý výrazne zlepšuje prístup do interiéru. Ďalším unikátnym prvkom je integrovaný nosič bicyklov FlexFix na zadnej časti vozidla, ktorý je celý ukrytý v zadnom nárazníku a vysúva sa ako zásuvka iba v prípade potreby. Osobitosť dotvára expresívny vnútorný aj vonkajší styling, ktorý zodpovedá novému dizajnérskemu jazyku značky Opel, spájajúcemu sochárske umenie dizajnérov s príslovečnou nemeckou precíznosťou. Umiestnenie závesov zadných dverí do C-stĺpikov karosérie prináša viac voľného priestoru na nohy vzadu sediacich pasažierov pri vystupovaní a nastupovaní. Interiér môže byť zariadený v kombinácii šiestich rôznych stupňov výbav a farieb. Vysokou úrovňou spracovania a kvalitnými materiálmi sa nová Meriva vyrovná i drahším vozidlám. O pohon sa starajú hospodárne a výkonné preplňované motory s výkonmi od 75 do 140 k. Na zákazníkov čaká aj mimoriadne úsporná verzia ecoFLEX. Motory sú prepojené s päť- a so šesťstupňovými prevodovkami, k dispozícii je šesťstupňový automat. U predajcov sa objaví už v lete.

Nový Opel Meriva

499218