Už tri roky som rozvedená, deti nemám. Myslela som si, že za život som už nazbierala nejaké tie skúsenosti a nebudem sa pri najbližšom rande správať ako nejaká dvadsiatka odtrhnutá z reťaze, ale opak bol pravdou.

Bublinky mi stúpali do hlavy

Pár týždňov som si písala s chlapíkom z internetovej zoznamky. Veľmi sme si sadli. Mali sme rovnaký humor, podobný vkus aj názory na rôzne otázky. Po tisíckach vymenených správ sme sa dohodli, že sa stretneme. Bol z rovnakého mesta, vybrali sme si malú vináreň, kde sme sa prvýkrát videli naživo. Videla som ho už predtým na fotkách, nebol to vyslovený krásavec, ale pôsobil príjemne a mal nádherný hlas. Začali sme debatovať a popíjali sme pri tom šampanské. Po dvoch pohárikoch mi už bublinky začali stúpať do hlavy a pristúpila som na jeho pozvanie k nemu domov aj keď som tušila, čo bude nasledovať.

Sadli sme si vedľa seba na gauč, letmo sa ma dotýkal stehnami, stále mi dolieval. Zapol cd prehrávač a pustil príjemnú hudbu, začali sme tancovať. Zblízka sa mi už nezdal taký príťažlivý. Zrazu som si začala všímať jeho hlboké vrásky, nepríjemný dych, postupujúcu plešinu... Motali sa mi nohy aj myšlienky. Povedala som, že si potrebujem ľahnúť. On to zobral doslovne a zaviedol ma rovno do spálne. Netúžila som po ničom inom iba po spánku. No jemu išlo o jediné. Cítila som jeho dotyky, pohyby, ale nevládala som klásť odpor. Bola som nasmrť unavená a pripitá a veľmi slabá na to, aby som sa zodvihla a povedala jasné NIE.

Môžem si za to sama

Mali sme sex, ktorý som vlastne nechcela, on vedľa mňa o chvíľu chrápal. Pozbierala som si veci, doslova odtiaľ ušla a naskočila do prvého taxíka. V zrkadle som zbadala svoje oči s rozmazanou špirálou a rozcuchané vlasy. Sotva som spoznala svoju tvár. Feministky ma možno ukameňujú a budú to považovať za znásilnenie, ktoré by som mala ohlásiť, ale ja viem, že za toto si naozaj môžem sama. Chlapi sú proste chodiaci testosterón a myslím si, že 9 z 10 by využilo takúto príležitosť, aj keď nie je rozhodne džentlmenské mať sex s pripitou zaspávajúcou ženou. No ja som tiež nebola práve za dámu a dodnes sa za to hanbím.