Svadobné prípravy sú často viac o strese ako o radosti. Mnohým manželom odľahne, keď sa celý kotoloč ukončí so šťastným koncom. Niektoré nevesty dokonca tvrdia, že kvôli stresu si niekoré časti obradu ani poriadne nepamätajú. Našťastie ich večerom väčšinou sprevádza fotograf alebo kameraman, a tí zachytia všetko podstatné, aby sa k tomu mladomanželia mohli časom vrátiť. 

Svadobné fotografie sú prekrásnou spomienkou, na ktorú mnohí manželia nedajú dopustiť.
Svadobné fotografie sú prekrásnou spomienkou, na ktorú mnohí manželia nedajú dopustiť.
Zdroj: shutterstock

Jeden párik sa na internete podelil o zážitok, ktorý by nechcel zažiť žiaden ženích s nevestou. Svoje „áno“ si povedali pred pár mesiacmi a obaja sa zhodli, že okázalý obrad nie je nič pre nich. Podarilo sa im usporiadať menšiu svadbu, mali pri sebe len tých najdôležitejších ľudí a s celkovým priebehom ich veľkého dňa boli maximálne spokojní. Nakoľko skutočne nechceli minúť celý majetok za jeden deň, najali si fotografa nováčika. Už pred časom však partnerom ukázal svoje portfólio a obom sa jeho zábery veľmi páčili. 

Párik sa rozhodol pre menšiu svadbu a s výsledkom bol maximálne spokojný.
Párik sa rozhodol pre menšiu svadbu a s výsledkom bol maximálne spokojný.
Zdroj: Shutterstock

Keď im pár týždňov po svadbe konečne odoslal finálne fotky, manželia sa veľmi potešili. Naliali si pohárik vína, usadili sa večer v obývačke a chceli si spoločne pripomenúť prekrásne chvíle, ktoré v ten deň prežili. Zo začiatku to boli všetko normálne svadobné zábery ako každé iné, no zrazu sa medzi fotkami objavil záber jednej z družičiek s celou jej rodinou. Na tom by nebolo až tak nič zvláštne, keby nenasledoval ďalší. A ďalší. A potom ďalších 45 snímok z exkluzívneho fotenia, ktoré jej celé zaplatili nič netušiaci mladomanželia. Najhoršie na tom bolo, že na záberoch bolo vidno, že družička sa s celou rodinou a fotografom museli tajne vytratiť na nejaké odľahlejšie miesto, pretože ich obrad sa v takejto lokácii rozhodne neodohrával. 

Manželia zostali nepríjemne zaskočení.
Manželia zostali nepríjemne zaskočení.
Zdroj: Shutterstock

Družička sa im nedávno ozvala, či by si mohla pozrieť fotky zo svadby a čerstvo vydatá žena netuší, čo jej má odpísať. S manželom boli najskôr vytočení dobiela, no teraz premýšľajú, ako môžu z celej tejto nepríjemnej situácie vykorčuľovať. Práve preto sa ľudí na internete pýtali, čo si majú počať. Niektorí im odporúčali, aby sa s družičkou otvorene porozprávali a aby zaplatila svoju časť fotografií, no iní mali aj o čosi šťavnatejšie nápady. 

„Dajte si na USBčko všetky fotky zo svadby okrem jej záberov, prejdite si všetky spoločne a hrajte sa, že o ničom neviete. Som si istý, že jej výraz tváre bude na nezaplatenie," navrhol jeden z diskutujúcich. Čo by ste im poradili vy?