Niekto berie materstvo ako stopku v kariére. Vy ste ho tak skoro plánovali?

Keď som otehotnela, bol akýsi trend – najprv škola, potom práca, životný partner, peniaze, auto, svadba, rodinný dom a deti až kdesi po tridsiatke. Keby sme sa týmto mali riadiť všetci, nemáme deti nikdy. Nevidím žiadne šablóny, podľa ktorých by sme mali fungovať. Každý sme sa predsa narodili s inými darmi a možnosťami. Nemôžem predsa žiť život ako moja suseda, ktorej sa to takto na oko krásne podarilo a všetci ju tľapkajú po pleci, aká je úžasná a sú na ňu hrdí. Že to takto nemáte vy, alebo ja, neznamená, že žijeme zle.

Mária Čírová
Mária Čírová
Zdroj: Getty Images, RCA, Nový Čas pre ženy

Idete si teda svojou cestou?

Áno a kým si ju žijem tak, ako chcem, robí ma to šťastnou a cítim sa naplnená. Výber je len na nás. Nežijem podľa predstavy mojich rodičov, starých rodičov, priateľov, ale podľa seba. Môžem sa na seba pozrieť do zrkadla a stále som tam ja, taká aká som. Pre deti sme sa rozhodli slobodne a boli to tie najlepšie rozhodnutia, aké som mohla v živote urobiť. Každý cíti, kedy je ten vhodný čas. Niekto nájde spriaznenú dušu v dvadsiatke, niekto oveľa neskôr.

Plánujete ďalší prírastok? Na Plese v Opere ste šatami trochu vyvolali rozruch...

Bolo to veľmi milé. Na druhý deň po plese mi prišlo toľko gratulačných smsiek, až som mala pocit, že si idem urobiť tehotenský test. (smiech) Pozerala som sa na tú fotku asi 15 minút a hovorím si, ale veď som na nej tehotná. (smiech) V skutočnosti to „bruško“ vytvorila kombinácia bledších a tmavších kamienkov okolo podbruška. Celkom nečakaný očný klam. Ale potešili by sme sa.