Išlo o jedinečný typ nechuti zo zdieľania toho istého bytu, akýsi výsledok kombinácie dvoch obľúbených vecí, ktoré vyústili v niečo nepredstaviteľné. Takmer každý radí, že ak s niekým nedokážete žiť, neberte si ho. Mali sme to urobiť jeden druhému len kvôli predsudkom a názorom iných? Vzdať sa našej lásky? Nie, prišli sme s iným riešením. A tak môj partner býva o pár ulíc ďalej. Niekedy na seba narazíme pri nákupoch v blízkom supermarkete a je to milé. Takéto usporiadanie manželstva nie je pre každého. Je to viac než jasné, nakoľko mnohé páry si spolužitie užívajú. No ak ste osobou, ktorá s tým má problémy, zvážte toto: Drobné veci, ktoré robí váš partner už viac nebudete považovať za samozrejmosť, pretože ich väčšinu času budete robiť sami pre seba.

Minulú noc, keď som sa usadila na gauči, uvedomila som si, že som nechala diaľkový ovládač na druhej strane izby. Porozhliadla som sa a hľadala niečo, čím ho dočiahnem bez vstávania. Nepodarilo sa. Po tom, čo som sa konečne postavila a prešla tie obávané tri kroky, bola som opäť pohodlne usadená a premýšľala o časoch, keď mi môj manžel len tak mimochodom podal pohár vody či telefón, ktoré boli iba máličko mimo dosah. Takéto malé gestá vám pripomenú, že ste súčasťou tímu. S partnerom, najlepšou kamarátkou, rodinou. Je to úžasný pocit. Spomeniete si, ako veľmi máte radi prekvapenia. Čo sa týka prekvapení – želaných alebo neželaných, v oddelených bytoch to ide ľahšie.

Nikdy ma nemusel trápiť manželov karhavý pohľad pri preberaní niekoľkých objednávok.
Nikdy ma nemusel trápiť manželov karhavý pohľad pri preberaní niekoľkých objednávok.
Zdroj: Shutterstock

Bez problémov si môžem nechať doručiť balík namiesto strachovania sa, že ho uvidí môj partner. Mať ten luxus dostatku času a miesta ma ale donútil byť flexibilnou pri plánovaní budúcnosti. S manželom totiž plánujeme mať deti. Ale pretože máme to šťastie, že preferujeme investovanie do dvoch bytov, zachováme naše usporiadanie, aké máme doteraz. Rozhodli sme sa, že sa nasťahuje do môjho bytu a ten jeho bude slúžiť ako útočisko pre nás oboch. Ide o dokonalý plán? Rozhodne nie. Dôležité je, že sa o tom úprimne rozprávame. Obaja sme otvorení možnosti nájsť riešenie, ktoré bude pre nás fungovať. Nezáleží, aké čudné to bude pripadať ostatným. Experimentovanie so životným štýlom si vyžaduje množstvo peňazí, času a energie. No existuje vôbec lepšia cesta, než sa usilovať vytvárať vlastné definície šťastného manželstva?