Už dlhší čas si cítim pod psa. Svojho partnera som nadovšetko milovala a verila som, že on je ten pravý, s ktorým si založím rodinu a strávime spolu zvyšok nášho života. Dnes sa ma však každý pýta, keď sa aspoň vezmeme a mňa už pri tejto otázke obchádza slabosť. 

S priateľom tvoríme pár už sedem rokov, no nikdy sme spolu nežili. Čochvíľa oslávim svoje 35. narodeniny a v tomto veku som si svoj život predstavovala už úplne inak. Začínam mať pocit, že len márnim svoj čas a neviem, čo robiť ďalej.

Zahadzujem s ním svoj život?
Zahadzujem s ním svoj život?
Zdroj: Shutterstock

Pred pár týždňami sme sa rozhodli, že sa presťahujeme do iného mesta, aby sme boli bližšie k jeho rodičom. Verila som, že práve toto bude ten moment, kedy si konečne vyskúšame spoločné bývanie a veci sa začnú hýbať. Vedela som, že sa vzdialim svojej rodine a priateľom, ale bola som to pre nás ochotná urobiť.

On to však celé videl inak. Našiel síce byt, ale povedal mi, aby som sa doňho presťahovala, zatiaľ čo on sa vrátil späť k mame a otcovi. Bola som z toho zúfalá, no vždy, keď sa túto tému rozhodnem otvoriť, urýchlene otočí konverzáciu na niečo iné a napokon sa to zväčša celé skončí hádkou.

Ako mu mám vysvetliť, že potrebujem mať v živote väčšiu istotu?
Ako mu mám vysvetliť, že potrebujem mať v živote väčšiu istotu?
Zdroj: Shutterstock

Náš vzťah je až na tento ohľad veľmi fajn, no už začínam mať po krk jeho planých sľubov a nedostatočne silného záväzku. Mala by som to ukončiť, kým nie je úplne neskoro?

Čo my na to

Ak ho skutočne milujete, dajte mu ultimátum. Pokúste sa mu ukázať, ako pozitívne by sa vaše životy zmenili spoločným bývaním. Dajte mu však jasné pravidlá - ak sa do mesiaca či dvoch ku vám nenasťahuje, mali by ste si uvedomiť, že zrejme nie ste pre seba tí praví. Inak by vám tieto psie kusy rozhodne nerobil.