Keď Luciu požiadal Tomáš o ruku, bola šťastím bez seba a pustili sa do príprav veľkolepej svadby. K tej však napokon nikdy nedošlo. Čo sa stalo?

Ktorá z nás netúži stáť pri oltári po boku, mať toho najlepšieho chlapa na svete, za sebou dojatú rodinu a pred sebou vidinu pohodového manželstva na celý život? Lucia po tom túžila tiež. Všetko sa však skončilo celkom inak.

Závidela som kamarátkam

Tomáša som spoznala jedného jarného dňa na mestskej pláži. S kamarátmi pri brehu rieky fajčil vodnú fajku. Bola som tam vtedy so svojimi kamoškami - upozorňujem, že vydatými ženami, ktoré si ma už nejaký čas doberali, kedy konečne "zapadnem" medzi nich. Jasne, vydávať som sa chcela, prvýkrát dokonca ako deväťročná, ovplyvnená svadbou svojej staršej sesternice. Tomáš sa javil skutočne ako ten pravý. Dali sme sa do reči, nasledovala prvá schôdzka, druhá, tretia.

No a po roku a pol, kedy som bola naozaj bláznivo zamilovaná, prišla ona vysnívaná žiadosť o ruku. Neváhala som ani sekundu a povedala šťastím uplakané ÁNO. Ako prvým som tu radostnú novinu volala pochopiteľne kamarátkam. Pyšne a s nadsádzkou som im hlásila, nech sa pripravia na veľkolepú svadbu. Nasledovala takmer ročná príprava na náš spoločný veľký deň.

Svadba sa napokon nekonala.
Svadba sa napokon nekonala.
Zdroj: Shutterstock

Šok pri fľaši vína

Tomáš ale dokončoval školu, tak sme si povedali, že sa nijako ponáhľať nebudeme, ale že ten náš spoločný veľký deň aspoň naplánujeme do najmenších detailov. Dokonca som si objednala aj slečnu z agentúry na konzultáciu, ako by mala taká "super svadba" vyzerať. Hľadala som lokalitu, kde sa s Tomášom vezmeme. Nakoniec som vybrala jedno úžasne romantické miesto v prírode a takmer každú noc som si predstavovala ten svoj deň D.

Asi po polroku mi volala jedna z kamarátok, že zvolala našu partiu do našej obľúbenej vinárne. Má vraj poriadnu depku a vyzerá to na rozvod. Neprikladala som tomu veľký význam, Táňa vždy trochu preháňala a v každom vzťahu občas býva dusno. Na ten večer ale nezabudnem. Nikdy som nebola nejako ľahko ovplyvniteľná, ale vtedy sa muselo niečo stať.

Svadba sa napokon nekonala.
Svadba sa napokon nekonala.
Zdroj: Shutterstock

Táňa celá uplakaná a otrasená nás šokovala správou, že už je dva dni odsťahovaná od svojho muža a podáva žiadosť o rozvod. Dôvod? Jeho nevera. Museli sme ju upokojovať, ale Táňa bola rozhodnutá. Dali si sľub pred Bohom a on ho, dokonca opakovane, porušil. Jedna fľaša vína striedala druhú a nakoniec aj ďalšie dve kamarátky prezradili, aké je to v ich vzťahoch. Začali opisovať spolužitie so svojimi mužmi ako niečo, čo si skutočne takto nepredstavovali. Na povrch vyliezali veci, o ktorých som nemala ani tušenie.

O tretej ráno som s poriadnou opicou a chaosom v hlave išla domov a nedokázala som nemyslieť na ich slová a odporúčania: "Lucia, ešte máš čas všetko zrušiť. Nevydávaj sa. Užívajte si s Tomášom ako slobodní, nestratíte voľnosť a nebudete v pasci. "V pasci? Vari svadba je pasca? Kde sú tie šťastne uslzené ženy, ktorým som bola na svadbe ?! Bohužiaľ ma to ale nahlodalo...

Svadba sa nekoná

Ružové okuliare som dala dole presne tri mesiace pred svadbou. Ku všetkým tým pochybnostiam, náhlemu (a tak trochu nefér) hľadaniu chýb na Tomášovi som navyše dostala prácu snov a všetku svoju energiu som venovala jej. Áno, bolelo to povedať mu, že sa na svadbu ešte necítim, ale že predsa spolu môžeme žiť aj bez papiera...

Tomáš o tom nechcel ani počuť. Podvedome som ho prinútila, aby ma opustil. Rozišli sme sa presne 22 dní pred našou plánovanou svadbou. A kamošky? Tie mali zo svojich konšpiračných teórií voči mne také výčitky, že sa ešte dlho zdráhali ozvať sa mi. Ale neľutujem. Teda aspoň zatiaľ...

Čitateľka Lucia

Svadba sa napokon nekonala.
Svadba sa napokon nekonala.
Zdroj: Shutterstock