Odkedy som sa vydala, s manželom som sa stretávala len cez víkendy. Nie, nemali sme problémy, len z manžela sa stal nenapraviteľný karierista. Spočiatku mi to neprekážalo, veď prečo aj? Zahŕňal ma drahými darčekmi. Keď som mu oznámila, že čakáme bábätko, bol od šťastia bez seba. Trval na tom, že sa presťahujeme do nového domčeka. O deväť mesiacov sa nám narodil malý Tomáško. Dúfala som, že manžel spomalí vo svojom vysokom pracovnom tempe, no opak bol pravda. Odôvodňoval to tým, že nedopustí, aby malému niečo chýbalo. Pritom jediné, čo Tomáškovi chýbalo, bola náruč jeho otca.

O manžela som sa začala báť. Denne pracoval aj 17 hodín, riadil nielen svojich podriadených, ale aj firmu. Rozhodla som sa nastúpiť do práce s cieľom pomôcť manželovi a trochu ho odbremeniť.

Manžel súhlasil s tým, že pre malého nájde opatrovateľku. Keď domov prišiel so slečnou s mierami 90-60-90 a s tváričkou ako z katalógu, skoro mi padla sánka. Prvýkrát sme sa vážnejšie pohádali, no od tohto dňa boli hádky na dennom poriadku. Už po prvom týždni som si všimla dosť neformálny vzťah medzi ňou a manželom. Manžel ma ubezpečoval, že sa nič nedeje a že iba žiarlim. Tvrdil, že miluje len mňa a slečna Klaudia je vraj skutočná profesionálka. Tak som si povedala, že zatiaľ to nechám tak. Až po čase som si uvedomila, že slečna na varovanie k malému dieťaťu chodí dosť nevhodne upravená – priliehavé džínsy, priesvitné blúzky, tričká nad pupok a výrazný mejkap. Všetko som sa snažila prehliadať a jediný, kto vedel o mojom trápení, bol vankúš, do ktorého som po nociach plakala.

Môj manžel sa jej začal zastávať, chránil ju pred mojimi útokmi, dokonca pred mojimi rodičmi rozprával, aká je dokonalá a ako ľúbi nášho Tomáška. Posledná kvapka mojej trpezlivosti pretiekla, keď si manžel zobral dovolenku. Môj manžel, chlap, ktorému slovo dovolenka desať rokov nič nehovorilo. Bol aspoň taký slušný, že v kuchyni na stole mi nechal odkaz, že má neodkladné povinnosti a musí letieť do Švajčiarska. Asi vám nemusím hovoriť, že spolu s ním zmizla aj dokonalá slečna Klaudia.

Rozvedení ešte nie sme, napriek tomu sa s ňou všade ukazuje a trávi s ňou všetok voľný čas. Už ho nezaujíma ani jeho spoločenské postavenie či povesť. Tomáška nevidel už pol roka, nejaví oňho záujem. Dnes mi jeho reči o tom, že by mu dal všetko na svete, pripadajú prázdne a trápne. Manžela by som nechcela späť za nič na svete. Jeho správanie zabilo všetku lásku vo mne. Napriek tomu necítim nenávisť a so slečnou opatrovateľkou, ktorá nemá problém začať si so ženatým mužom, mu želám všetko dobré.

LENKA Z NOVÝCH ZÁMKOV