Voda, ktorá vyviera z horúcich termálnych prameňov, si musí prekliesniť cestu cez niekoľko vrstiev hornín, až kým sa nedostane na povrch. Počas svojej púte sa obohacuje o rôzne minerálne látky a stopové prvky.

Pramene krásy

→ Termálna voda spracovaná v kozmetike aktivuje nasadenie enzýmov vo vrchných vrstvách pokožky a posilňuje tak jej vlastný ochranný systém. Vápnik podporuje delenie buniek, meď pomáha tkanivu brániť sa pred voľnými radikálmi a pôsobí utišujúco na zápaly, železo posilňuje imunitnú ochranu pokožky.

→ Nezanedbateľné účinky má aj morská voda. Určite si spomínate na ten úžasný pocit, ktorý sa vás zmocňuje na letnej dovolenke, keď vychádzate z mora. More obsahuje zmes minerálnych látok a stopových prvkov, vďaka ktorým sa pokožka mierne napne. Súčasne pritom putuje vlhkosť z nižšie položených vrstiev pokožky smerom nahor – viete si predstaviť lepší lifting? Morský tím minerálnych látok pôsobí aj protizápalovo a podporuje látkovú premenu buniek.

V kozmetických produktoch

Poznatku o účinkoch vody sa chytili už aj výrobcovia renomovaných kozmetických firiem a okrem stálic na kozmetickom nebi (Vichy, La Roche-Possay, Evian, Avène) sa produkty na báze termálnej vody alebo morských soli objavujú už aj bežne v drogériách. Zaujíma vás, ako dosiahnu, že malý téglik s 50 ml krému má silu 5 000 l termálnej vody? Pri výrobe sa používa takzvaný termálny planktón, ktorý obsahuje vysokú koncentráciu mikroorganizmov a rias.

Čistá termálna voda v spreji

Táto drobnosť by nemala chýbať v žiadnej kabelke. Nielenže rýchlo upokojuje podráždenú pokožku, ale pôsobí aj proti opuchom v okolí očí. Nedajú na ňu dopustiť ani hviezdni vizážisti – mejkap vám dlhšie vydrží, ak si cez deň tvár sem-tam pokropíte zvlhčujúcim obláčikom.