Laura Kissová (39) žije so svojím manželom Kristiánom (50) v Bratislave.

Boli časy, keď som neverila, že vzhľadom na moju chorobu o pár mesiacov nezomriem, a už vôbec som neverila, že je nejaká možnosť vyliečiť sa. Odmalička som bola silná diabetička. Musela som sa vyrovnávať s každodennou dvojnásobnou dávkou inzulínu injekciou a ničením ľadvín priehrštiami liekov. Verte, že to nebolo vždy ľahké. No nebrala som to nijako tragicky, až kým mi lekári neoznámili hroznú správu. „Potrebujete transplantáciu ľadvín.“

Čakanie na darcu bolo nekonečné a devastujúce. Niekoľkokrát sme už boli na ceste do nemocnice, keď nám povedali, že sa niečo pokazilo a nebude to možné. Ničilo ma to nielen fyzicky, ale aj psychicky. Po desiaty raz, čo som čakala v nemocnici pripravená na operáciu a nakoniec z nej zišlo, som stratila všetku nádej a prepadla som zúfalstvu a smútku. Keď prišiel z nemocnice ďalší telefonát o možnom darcovi, ničomu som neverila. Bála som sa tešiť. Bola som si istá, že ma pošlú domov.

Hoci som už zaspávala v narkóze, stále som si v hlave hovorila, že z toho určite zíde, až... som rozlepila oči. Nado mnou stál lekár a s úsmevom mi povedal: „Transplantácia prebehla úspešne.“ Nahrnuli sa mi slzy do očí jedna za druhou a ja som nevedela prestať plakať. Dva týždne po operácii som mohla ísť domov. Postla som na facebook fotku mojej dlhej jazvy cez celé brucho, aby som podporila ľudí, ktorí sú ochotní darovať orgány. Proces uzdravenia nebol vôbec jednoduchý. Trvalo mesiace, kým som sa dokázala vôbec sama obliecť, ale stálo to za to. Mala som Kristiánovu oporu v každom smere a spolu sme to dokázali. Som vo forme a zdravá. Na Nový rok sme boli s Kristiánom vo Vysokých Tatrách, na Štrbskom plese. Je toľko miest, ktoré by som chcela navštíviť, mám toľko plánov a toľko športov, ktoré by som chcel vyskúšať. Neviem sa dočkať svojho nového života!