Jedno leto sme sa zobrali a vyrazili na dovolenku do Chorvátska. Počas pár dní sme sa tam veľmi skamarátili s inou rodinou a strávili spolu krásne dva týždne. Spoločne sme chodili na výlety, prenajali si čln alebo sa váľali na pláži. Proste šťastná náhoda, a to aj preto, že sme všetci pochádzali z rovnakého mesta.

Samozrejme, že sme sa začali stretávať aj po návrate z dovolenky. Raz sa grilovalo u nich, inokedy u nás. Čím sme si boli bližší, tým v intímnejšom duchu sa viedli naše  rozhovory. Občas tieklo víno prúdom a žúry trvali až do rána. Pritom sme na seba prezradili všeličo. A koľkokrát sme zabŕdli do takých osobných sexuálnych spovedí, že vlastne bolo len otázkou času, kedy sa niečo zomelie.

Čo keby sme sa vymenili?

Raz s tým na ďalšom žúre prišiel môj muž a začal rozprávať príbeh akýchsi známych, ktorí si po dohode vymenili partnerov. "Čo keby sme to tiež skúsili! To predsa nie je žiadna naozajstná nevera," skončil a po minúte ticha sa všetci pridali, že sú za. Priznávam, že som vždy trochu inklinovala k výstrednostiam, a tak mi hneď z tohto budúceho sa dobrodružstva stúpol adrenalín.

Je fakt, že sa mi druhý z mužov dosť páčil a ja som si dokázala predstaviť, že by som s ním strávila noc. A manžel s cudzou ženou v posteli? Len nech si obaja užijú. Keby som bývala tušila, kam táto zábava zájde, hneď by som si za tieto slová nafackovala. Rozumeli sme si, obaja sme radi cestovali, jedli a zabávali sa. Vtedy sa mi alezdalo, že náš trinásťročný vzťah už potrebuje trochu viac korenia a čili papričiek!

Vo víre bubliniek

Rezervovali sme na jeden večer vírivku a nastal okamih pravdy. Špliechali sme sa nahí v teplých bublinkách a ďalšie, tie ukryté vo fľaši, sme buchli hneď trikrát za sebou. Vyvádzali sme sa tam ako malí, a keď sme odchádzali, išla som už zavesená do toho druhého smerom k našej spálni. "Tak zajtra, dúfam, že trafíš," volala som sa smiechom na manžela, ktorý mieril za svojím erotickým zážitkom do bytu kamarátov.

Vo vírivke sa to všetko zvrtlo ...

Bolo to pekné, hlavne zo začiatku. Mala som trochu obavy z toho, ako sa na druhý deň budeme s manželom tváriť, ale nič sa nedialo. Stručne sme zhodnotili situáciu, ale inak sme robili akoby nič. A hneď ten večer sme sa ešte milovali spolu. Vtedy som si neuvedomovala, že táto časovaná bomba musí raz vybuchnúť. A tá rana bola naozaj poriadna.

Neotravuj ma s banalitami!

Ako plynul čas, pociťovala som v našom vzťahu zmenu. Prestali sme sa s mužom rozprávať, lepšie povedané zdôverovať si obyčajné denné zážitky, starosti, postrehy. A raz na mňa vyšiel: "Prosím ťa, neotravuj ma takými banalitami, sám mám toho dosť. Ak sa potrebuješ vyrozprávať, zavolaj kamarátke."

Veľmi ma tým zaskočil, pretože to bol taký náš večerný rituál. Sám sa prestal zverovať úplne a postupne medzi nami úplne ustal aj sex. Potom som sa na to spýtala svojho "milenca". "Hej, nemáš pocit, že sa tvoje manželstvo začína kaziť?"

"Áno, myslím, že je totálne v háji," povedal a začal popisovať, ako jeho žena mizne po večeroch nevedno kam, nemá záujem o sex a veľmi sa za posledné mesiace odcudzili. To je divné, hovorila som si, veď je to skoro rovnaké ako u nás doma. A tak sme sa spolu rozhodli je trochu preklepnúť.

Istota, ktorú necítil ...

Tá pravda naozaj bolela. Nemohla som uveriť takému podvodu, pripadala som si ako omámená halucináciou, ktorá ale za chvíľu odznie, a bude zase dobre. Bohužiaľ nebolo. Manžel síce zatĺkal, ale jeho novej láske povolili nervy a priznala, že sa spolu do seba zamilovali. Stretávajú sa spolu tajne, ale nebyť toho hlúpeho nápadu na výmenu manželiek, zrejme by k ničomu podobnému nedošlo.

Potom už nezapieral ani manžel. "Vieš, ja vlastne ani o tie extravagantné divožienky nestojím. Toto je istota, ktorú som s tebou nikdy necítil. Prepáč." A bolo to. Čo na mne predtým obdivoval, zrazu neznášal.

Spočiatku som si ešte myslela, že to časom odznie. Spoločné "vírivky" sa samozrejme konať prestali a ja som so svojim "milencom" už nemala dôvod sa stretávať. Duševne sme si nijako zvlášť blízki neboli, a navyše ten šok nás úplne paralyzoval. Ako nám to tí dvaja mohli urobiť?

Obaja sme sa snažili svojich partnerov presvedčiť, ale márne. Nedávno mi patril svet, teraz ma čakal rozvod. Obe rodiny boli zničené! Po rozvode som sa odsťahovala a až po troch rokoch som bola schopná sa znova zamilovať. Dnes mám priateľa, ale vydávať sa už nikdy v živote nechcem.  

Tamara