K práci sa dostala náhodne. „Pracovala som v Česku ako brigádnička a neskôr som dostala možnosť pracovať nastálo. S prácou vo svojej podstate som spokojná, ale keby som to mala finančne ohodnotiť, tak rozhodne by to mohlo byť lepšie platené. Veď v Prahe nie je bývanie najlacnejšie,“ konštatuje sympatická východniarka, ktorá sa prihlásila do súťaže Dáma roku 2019.

Nevedela, do čoho ide

To, že je dámou, uznala aj porota, ktorá jej pridelila titul Dáma sympatie. Janku ocenenie veľmi potešilo. „Bola to dlhá cesta, ale som veľmi rada, že som si mohla vyskúšať, ako to chodí v modelingu a tiež v zákulisí. Samozrejme, zo začiatku človek ani poriadne nevie, do čoho ide. Určite tam boli obavy, strach a tréma, ale to postupne prešlo,“ spomína.

„Bola to pre mňa veľká výzva. Cesta k víťazstvu rozhodne nebola ľahká. Predviedli sme sa na piatich módnych prehliadkach,“ hovorí Spišiačka, ktorá niečo podobné nikdy neabsolvovala. „Nervozita sa najviac vystupňovala vo finále,“ prežíva to znova. Keď sa zastavilo hlasovanie a všetky finalistky mali vyjsť na javisko, priznáva, že bola ako v tranze. „Ani som poriadne nevnímala, čo sa deje, bolo mi veľmi teplo z osvetlenia. A v tom som začula svoje meno, moderátor ma vyzval, aby som vystúpila dopredu. Vtedy mi došlo, že som niečo vyhrala. Vôbec som to nečakala,“ priznáva Janka, ktorú ocenenie veľmi potešilo. „Ďakujem všetkým, ktorí mi poslali hlasy, bez nich by som to nedala.“