Som taký samorast. Mama odmalička protežovala sestru a ja som sa musela uspokojiť s odrobinkami jej pozornosti. Keď som vyrástla, úplne sme sa odcudzili, chcela som jej dokázať, že som schopná, a tak som sa skoro zamestnala a drela od rána do večera. Musela som si platiť nájom, aby som nemusela bývať pri nej. Keďže zarobiť si v našich končinách nebolo ľahké, často som robila podradné práce, pričom som snívala, že budem písať. A potom mi prišiel do života Ondrej.

laska
laska
Zdroj: Shutterstock

Bol vysoký, štíhly a veľmi pekný. Dnes si myslím, že celý jeho fyzický vzhľad bol len maskovaním pred jeho hroznou povahou. Bola som zaľúbená a nasťahovala som si ho k sebe. Od začiatku ma využíval. Neplatil nič a neprispieval ani na stravu. Často striedal prácu a popravde bol viac doma ako v nej.

V podstate som živila dvoch ľudí a čakala, že sa raz karta obráti a všetko bude inak. Trvalo mi desať rokov, kým som pochopila, že nič sa nezmení. Trvalo ďalší rok, kým som nabrala odvahu a naozaj ho opustila. Ondrej medzitým pribral a nabalili sa mu zdravotné problémy, vydieral ma psychicky a ja som sa cítila vinná.

Čo robiť, ak máte na krku exekútora?
Čo robiť, ak máte na krku exekútora?
Zdroj: Shutterstock

Ešte rok po rozchode, keď som ho musela doslova vyhodiť na ulicu a zmeniť bývanie, som sa cítila mizerne. Ale keď som sa presťahovala do iného mesta, veci sa dali do pohybu. Našla som si prácu v novinách a začala som konečne robiť to, čo ma baví. A hoci som nenašla lásku, našla som kamarátku, ktorá mi neuveriteľne pomohla.

Riešime spolu problémy, často sa smejeme a konečne sa necítim sama. Mojím najväčším zázrakom je teda Valéria, ktorá mi nahradila mamu, sestru i nedostatok lásky. Vstúpila do môjho života celkom nečakane ako spolubývajúca a dúfam, že v ňom zostane čo najdlhšie.

Anka

Mama i partner jej odobrali všetku chuť do života, až pri kamarátke Valérii zažíva radosť.
Mama i partner jej odobrali všetku chuť do života, až pri kamarátke Valérii zažíva radosť.
Zdroj: Shutterstock