Život herečky Demi Moore ani zďaleka nepripomína rozprávku o princeznej. Čím všetkým si musela prejsť? Narodila sa 11. novembra 1962 v Novom Mexiku. Biologický otec opustil matku Virginiu, keď bola tehotná s Demi. Tri roky po pôrode sa opäť vydala. Jej manžel Dan Guynes č asto striedal zamestnanie a rodina sa kvôli tomu musela viac ako 40-krát presťahovať.

Alkohol, hádky a bitky

Demi mala 13 rokov, keď sa dozvedela, že Dan je jej nevlastným otcom. Našla sobášny list svojich rodičov a vtedy si uvedomila, že sa vzali oveľa neskôr, ako sa narodila. Napriek tomu považovala Dana za svojho skutočného otca. "Mojím otcom je Dan Guynes. On ma vychoval. Je niekto, kto tvrdí, že je mojím biologickým otcom, ale ja s ním neudržiavam kontakt," vyhlásila Demi ešte v roku 1991.

Jej detstvo nebolo žiadnou prechádzkou ružovou záhradou. Rodičia boli závislí od alkoholu a často sa hádali. Niekedy ich prudké konflikty vyústili do bitiek, pred ktorými neušla ani Demi so súrodencami. "Aspoň vtedy sa nám venovali," povedala trpko.

Keď mala 16 rokov, vyhodili ju zo školy, odsťahovala sa z domu a vrhla sa na hereckú dráhu. V 18-tich sa vydala za prvého manžela, rockového hudobníka Freddyho Moorea.

Demi Moore vo filme Duch (1990).
Zdroj: Profimedia

S mamou sa nestihla zmieriť

Rodičia sa roky snažili získať od Demi peniaze, vyhrážali sa, že zverejnia jej nahé fotografie. Peklo sa skončilo, keď nevlastný otec spáchal v roku 1980 samovraždu. Demi mala 18 rokov. Virginii v roku 1998 diagnostikovali rakovinu. V tej chvíli si matka s dcérou uvedomili, že chcú napraviť všetko, čo sa medzi nimi pokazilo, ale už bolo príliš neskoro. Demi si na svoje detstvo dodnes spomína takto: "Musela som byť silná, aby som prežila."

Tri manželstvá, tri rozvody

V roku 1987 sa vydala za Brucea Willisa, s ktorým má tri dcéry: Rumer, Scout a Tallulah. Dvojica sa rozviedla v roku 2000.

Rodičia Demi a Bruce so svojimi dcérami.
Zdroj: Getty Images

Do centra pozornosti médií sa Demi opäť dostala, keď začala chodiť s hercom Ashtonom Kutcherom, ktorý je od nej o 15 rokov mladší. Vzali sa v roku 2005 a manželstvo im vydržalo 8 rokov. Ashton je dnes šťastne ženatý s hereckou kolegyňou Milou Kunis.

Demi s Ahstonom v roku 2011.
Zdroj: Northfoto