Mať po niekom cudzom napríklad šaty je pre niekoho ešte vždy nepredstaviteľné. Nakupovanie z druhej ruky vnímame síce na Slovensku stále horšie, ako napríklad obyvatelia Veľkej Británie, Maďarska či Francúzska, no aj u nás tento trend stúpa. Dávno však neplatí, že v bazároch sa predávajú veci horšej kvality. Naopak, aj u nás už natrafíte na originálne kúsky či luxusné značky. Pôvodní majitelia pri tom mnohokrát tieto veci nepoužívali vôbec alebo len veľmi málo. Čudovali by ste sa, koľko nevhodných darčekov ľudia dostanú...

Pohodlne z domu

Najpohodlnejší spôsob, ako vyskúšať nákup z druhej ruky, je navštíviť niektorý z osvedčených portálov. Tento spôsob nakupovania obľubujú v rovnakej miere ženy aj muži rôznych vekových kategórií. Dávno to nie je len o kočíkoch a detskom oblečení, aj keď táto kategória je podľa portálu www.bazar.sk druhou najnavštevovanejšou. Slováci okrem oblečenia a detských vecí najviac vyhľadávajú jazdené autá, nehnuteľnosti, nábytok, stroje a rôzne náradie či športové potreby.

Čo je lepšie z druhej ruky?

Cieľom nákupu cez bazár je väčšinou úspora peňazí, no to neznamená, že musíte povoliť zo svojich nárokov. Existujú veci, ktoré naozaj poslúžia rovnako dobre z druhej ruky ako tie nové. Ktoré to sú?

✔ Počítačové hry

Deťom sa rýchlo zunujú. Vysvetlite im, že za rovnakú cenu môžu cez bazár získať aj dve.

✔ Spoločenské oblečenie

Načo míňať kopec peňazí na šaty, ktoré vám po jednej akcii budú stáť v skrini? V bazári nájdete množstvo šiat, ktoré mali pôvodné majiteľky možno len raz alebo ich kupovali prostredníctvom zahraničných e-shopov a nesadli im.

✔ Výbava pre bábätko

Väčšinu týchto vecí potrebujete len krátko a investovať napríklad do nového sterilizátora fliaš sa naozaj neoplatí.

✔ Zvieratko

Cez internet si dnes dokážete kúpiť aj zvieratko. Môžete tak darovať lásku maznáčikovi, o ktorého iný stratil záujem.

Keď sa dá, bicyklujte sa.
Keď sa dá, bicyklujte sa.
Zdroj: Shutterstock

✔ Rekreačné potreby

Keďže karavan, vodný skúter či čln používame len sezónne, pravdepodobne pôjde o málo používaný a zachovaný tovar.

✔ Hudobné nástroje

Kupovať nový hudobný nástroj pre začiatočníka skutočne nie je dobrý nápad, najmä pre deti.

✔ Športové potreby

Ak sa postavíte na lyže každý druhý rok, nie je dôvod investovať do novej výbavy.

✔ Nábytok

Mnohé firmy ho obmieňajú častejšie, než treba. Okrem toho natrafíte v bazári aj na dizajnérske kúsky, aké u susedky určite nenájdete.

✔ Auto

Hovorí sa, že nové stráca hodnotu, už keď vychádzate z predajne. Kúpa jazdeného tátoša sa určite oplatí, nezabudnite si však jeho stav preveriť nezávislým odborníkom a pri obhliadke sa neponáhľajte.