Terri-Louise Anderson (29) si vlasy nestrihala dlhých 15 rokov. Pre každého bola dievčaťom s mimoriadne dlhými vlasmi. Zmena prišla po rokoch a náhle, keď sa stala súčasťou kampane „Brave the Shave“, štedrá žena dovolila, aby jej oholili celú hlavu! Svoju korunu krásy darovala charitatívnej organizácii, ktorá vytvára parochne pre choré deti. Tým, že sa zbavila 102 centimetrov dlhej blond hrivy, vyzbierala na pomoc ľuďom trpiacim rakovinou okolo 4467 eur.

Terri sa pýšila nádhernou korunou krásy.
Terri sa pýšila nádhernou korunou krásy.
Zdroj: Facebook/Terri-Louise Anderson

„Najskôr som si pomyslela - v žiadnom prípade, no potom som sa tou myšlienkou začala skutočne zaoberať. Vždy ma poznali ako dievča s dlhými vlasmi. Malé dievčatká ma zastavovali a hovorili, že som princezná, to všetko kvôli vlasom. Potom som si uvedomila, čo by to znamenalo pre malé choré dievčatko. Výzor nie je všetko,“ tvrdí obetavá Terri. Jej stará mama zomrela na rakovinu počas Vianoc. Mladá žena sa preto zapája do podobných projektov celým srdcom.

Jej premenu sledovalo niekoľko zvedavých žien.
Jej premenu sledovalo niekoľko zvedavých žien.
Zdroj: Facebook/Terri-Louise Anderson

„Cítila som, že musím niečo urobiť. Rakovina zasiahne každého. Na Vianoce som stratila starú mamu a moja nevlastná matka je vo štvrtom štádiu rakoviny kože. Matke mojej najlepšej kamarátky ju znova diagnostikovali. Naozaj to ovplyvňuje takmer každého človeka.“

Keď prešla drastickou zmenou, všimla si jednu pozitívnu vec. Ľudia si teraz oveľa viac všímajú jej tvár. Namiesto vlasov sa zamerajú na črty tváre. Nikdy nenavštívila kaderníka, no zároveň si nevšimla, aké sú jej dlhé vlasy ťažké, až kým sa ich úplne nezbavila. Teraz vo svojom úsilí pokračuje. Za každých 2,5 centimetra vlasov chce vyzbierať 112 eur na pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac.


Všetky fotografie nájdete v galérii >>>