Vždy som bola tak zdravo bláznivá, mala spontánne nápady, myšlienky, činy. K ľuďom som však bola trocha odmeraná, pod môj povrch ľadovej kráľovnej som si pustila len tých, ktorí mi boli skutočne sympatickí. Keď som mala 22 rokov, ukončila som ďalší vzťah a povedala si, že s mužmi si dám pokoj. Tešila som sa na slobodu, užívanie, voľnosť.

V tom čase mi do cesty prišiel Patrik. Hral v miestnej úspešnej kapele. Z videnia sme sa poznali už dávno, no osobne sme sa zoznámili až na ich koncerte. Pozval ma na drink, hoci bol na akcii s priateľkou. Vedela som, že má povesť sukničkára, no ja som v tom čase tiež nebola svätica. Od nasledujúceho dňa sme si začali písať cez sociálnu sieť. Raz ma bol vyzdvihnúť o tretej v noci z koncertu v ďalekom meste. Bol veľmi charizmatický a takisto sa mi páčila jeho ochota pomáhať. Celý čas som ho však brala s rezervou.

Nenávidela som sa

Jedného dňa sa však ľady prelomili. Skončili sme pri spoločnom sexe. Ja som sa spočiatku zdráhala, lebo som vedela, že má priateľku. No cesty späť už nebolo. Stretnutia nabrali rýchlejší spád. Stretávali sme sa každý týždeň. Náš vzťah bol tabu, no časom sa stal verejným tajomstvom. Reči sa rýchlo šírili. Stalo sa to, s čím som vôbec nepočítala. Stala som sa milenkou.

Čo bolo horšie, zamilovala som sa do neho až po uši. Bezsenné noci, trápenie, slzy. Moje čakanie, kedy sa mi ozve. Nenávidela som sa za to, čo robím, a za to, čo sa dialo. A hlavne som nenávidela jeho. Mesiace plynuli, môj začarovaný kruh tiež. Naoko ma z neho vyslobodil môj nový priateľ Kristián. Mala som ho rada, ale nemilovala som ho. A podvádzala som ho s Patrikom.

Nikdy predtým som žiadneho priateľa nepodviedla. Nerozumela som tomu, čoho som bola schopná. Nenávidela som Patrika stále viac a viac. Ničil ma. Nechcela som si priznať, že ho stále milujem. Patrik ale začal o mňa bojovať a ja som ho začala vnímať v inom svetle, nielen ako sukničkára. Môj názor na neho sa menil. Nevedela som však, ako ďalej. Ukončiť vzťah s Kristiánom a dať šancu Patrikovi? Bála som sa jednej aj druhej možnosti.

Našťastie všetko sa dobre skončilo

Nakoniec všetko vyriešil život sám. S Kristiánom som sa rozišla, vykľul sa z neho násilník a manipulátor. S Patrikom sme sa začali opäť stretávať. Keď sa dozvedel, že som slobodná, razom ukončil svoj nefungujúci vzťah. Boli sme konečne obaja voľní. Po pár týždňoch sme sa dali oficiálne dokopy. Neverila som tomu. Tri roky bolesti a tajných stretávaní, a teraz toto. „Vždy som ťa miloval, a už od prvého stretnutia som vedel, že ty raz budeš mojou ženou.“

Zistila som, že Patrik je veľmi šikovný, zručný, vie sa obracať a vie zarobiť. Netušila som, aké má obrovské pracovné skúsenosti. Vždy som ho vnímala len ako hudobníka. V jeden teplý júlový večer sme sa boli prejsť. Zastali sme pri kostole a tam sa to stalo. Požiadal ma o ruku. Vždy bol veľmi citlivý a romantický.

„Boh bol svedkom celého nášho príbehu a je ním aj teraz, keď ti dávam tento prsteň. Nik nám nikdy nerozumel, iba my dvaja a on. Si moja vysnívaná žena, dokonalejšia už neexistuje absolútne v ničom.“ Už sme spolu rok a ja verím na zázraky. Som najšťastnejšia žena na svete. Všetko sa deje tak, ako má. Aj keď mnohé veci sú nám najprv nejasné, raz prídeme na to, prečo sa diali.

Alžbeta

Čo my na to?

Naša čitateľka si prešla zaujímavým vývojom. Od nešťastnej lásky, po nezáväzny vzťah až po lásku na istotu. Stala sa milenkou, podvádzala aj vlastného priateľa a všetky jej činy viedli k zúfalstvu. Niekedy to vyrieši sám život, ako písala Alžbeta, niekedy to musíme vyriešiť my. Našťastie, Alžbeta a Patrik k sebe našli cestu a premenili nezáväznosť na záväzok. Držíme palce!