Hoci trend veľkého zadočku, aké majú napríklad Kim Kardashian alebo Jennifer Lopez, je na samom vrchole, mnoho žien stále túži po pravom opaku. Pokiaľ túžite mať menší zadoček, môžete okrem zdravej životosprávy a pravidelného pohybu vyskúšať skvelé módne triky.

Vyberte si správne nohavice

Aj keď vás trápi väčší zadoček, rozhodne sa nemusíte hanbiť obliecť nohavice, ktoré ho obopínajú. Dôležité je, aby nohavice boli voľnejšie alebo dole do zvonu, aby postave dodali súmernosť a tiež odviedli pozornosť od kritickej partie. Na ultraúzke slim nohavice teda zabudnite! Rovnako sa vyhýbajte nohaviciam bez vreciek na zadku alebo s vysokým pásom, ktoré vašej postave skrátka nelichotia.

Ak sa necítite dobre vo svetlých nohaviciach, siahnite radšej po tých tmavých, ktoré dokážu doslova optické zázraky. Keď si k nim oblečiete blúzku, sako alebo svetrík siahajúce do polovice zadku, efekt sa ešte znásobí.

Siahnite po vhodnej sukni alebo šatách

Pre ženy s väčším zadočkom sú úplne ideálne sukne áčkového strihu, ktoré sú práve teraz na módnom vrchole. Dbajte na to, aby vám sukňa naozaj dokonale sedela. To znamená, že vás nesmie vôbec tlačiť v páse a cez zadok musí voľne splývať dolu. Ak máte štíhle nôžky, pokojne siahnite po kratšej sukni končiacej pár centimetrov nad kolenami. V opačnom prípade vám lepšie sadne stredná dĺžka pod kolená.  

Čo sa týka šiat, je pre vás košeľový módny trend ako stvorený. Košeľové šaty doslova "odtučňujú"! Zúžia vám totiž pás a zamaskujú zadoček aj boky. Pri výbere sukní aj šiat platí, že pre ženy s väčším pozadím sú mini dĺžky cestou priam do módneho pekla.

Zabudnite na habity

Ak sa snažíte nadbytočné kilá v zadných partiách zakryť neforemným oblečením, ihneď s tým prestaňte! Plandavé vrecia vášmu zadočku pridajú na objeme. Ideálna je stredná cesta! Spojte vždy jeden úzky a jeden voľný kúsok. K obtiahnutým nohaviciam si oblečte voľnejšiu a dlhšiu blúzku, k priliehavému topu zase voľné nohavice alebo objemnú Áčkovú sukňu.

Vyberte správnu obuv

Prekvapivú optickú hru dokážu zahrať aj topánky na podpätku alebo kline. Vďaka nim sa figúra celkovo pretiahne a opticky zoštíhli, takže aj zadoček bude naraz pôsobiť menšie. Navyše vás vysoké topánky nútia držať balans, a tak pádom stojíte vzpriamene a ste neustále spevnená. V pohodlných sandálkach na kline navyše hravo zvládnete celý deň v práci, prechádzku po meste alebo záhradné grilovanie.

Bielizeň poslednej záchrany

Ak ste k svojej postave naozaj kritická a iba optické klamy vám nestačia, vyskúšajte sťahovaciu bielizeň. Keď si zaobstaráte tie správne nohavičky, ktoré vám dokonale padnú, vyčarujete si pevný a menší zadoček, ploché bruško a zároveň aj užšie stehná. Tvarujúcu spodnú bielizeň ale nakupujte naozaj s rozvahou! Keď vám bude príliš tesná, môžete si narušiť prirodzený krvný obeh alebo vám môže prísť zle. V prípade, že vám ale bielizeň padne ako uliata, uvidíte, aká budete nadšená.