Radi cestujete? Potom je vám jasné, že sa nezaobídete bez poriadneho vybavenia. Okrem pohodlných topánok a oblečenia, je potrebné zaobstarať aj kvalitný batoh. Ten ale oceníte aj pri každodennej ceste do práce alebo na večernú párty - stačí sa správne rozhodnúť a môžete získať doplnok s univerzálnym využitím.

Podľa čoho vyberať?

Pred samotnou kúpou je potrebné si ujasniť, na čo vám batoh bude slúžiť - na každodenné nosenie, na víkendové výlety alebo ako príručnú batožinu?

Pre cestovateľov sa bude najlepšie hodiť turistický ruksak, opatrený výstužou a polstrovanými ramennými popruhmi, aby z jeho nosenia neboleli chrbát. Musí byť vode odolný, vybavený dostatočným počtom vreciek a vyrobený z pevného materiálu - obzvlášť ak máte v pláne vydať sa niekam do prírody. Určujúcou je tiež jeho veľkosť. Pokiaľ chcete vycestovať na dlhšiu dobu, mal by mať objem aspoň 20 litrov.

Na večerné posedenie s priateľmi vám naopak bude stačiť menšie mestský batôžtek.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Futurino

Najlepšie batohy na cesty

Ležérny ruksaky kanadského výrobcu Herschel vyzerajú štýlovo a na dlhšie cesty sa hodí priam dokonale. Značka ponúka dostatočne veľké a nepremokavé batohy v námorníckej modrej, hnedej, šedej, červenej aj klasické čierne. Ľahko do nich zbalíte oblečenia aj jedlo na niekoľko dní. Skvelým príkladom je napríklad ich ruksak Little America, ktorý pojme 25 až 50 litrov. Dizajn je jednoduchý, ale zapamätateľný.
Ešte nenápadnejšie pôsobí menšie polyesterový batoh Tribeca od značky Spiral. Je pohodlný a minimalistický. Pojme síce len 25 litrov, ale na kratšie víkendový pobyt to stačí.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Futurino

Každodenné doplnok

Módnych kožených i textilných batohov známych značiek zoženiete veľa a to v rôznych veľkostiach. Veľkej obľube sa tešia batohy a tašky Tommy Hilfiger, Ralph Lauren alebo jednoduché batôžky About You. Ak si do práce nosíte notebook, dbajte na to, aby na neho mal batoh vyhradený priestor. Užitočné môžu byť aj prídavné bočné vrecká na peňaženku alebo termosku.

Univerzálny spoločník

Ak nechcete mať dva rôzne ruksaky, z toho jeden na víkendové výlety a druhý na nosenie do práce, môžete si rovno zaobstarať taký, ktorý uplatníte v oboch prípadoch. Zvoľte stredná veľkosť, neutrálnu farbu a nekomplikovaný dizajn a môžete si ho vziať naozaj ku všetkému - k športovejšiemu i formálnemu oblečeniu. Zladiť ho môžete aj k jesennej koženej bunde.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Futurino

Aby vám ruksak vydržal dlhšiu dobu, nesnažte sa za každú cenu ušetriť a vyberajte radšej u overeného predajcu. Hľaďte predovšetkým na jeho funkčnosť a kvalitu prevedenia.