Nič vám neprospeje tak ako kratučká „domáca“ dovolenka. Rodinu pošlite na výlet a užite si domáce kúpele so všetkým, čo k tomu patrí – beauty procedúry, zmyselné vône a svetlo sviečok. Jednoducho vypnite a nechajte sa unášať...

14.00

Atmosféra

Na vaňu si postavte sviečky, ktoré vyčaria útulnú, hrejivú atmosféru. Dajte nahriať uteráky a pripravte si všetky potrebné skrášľujúce prísady a produkty. Nezabudnite na príjemnú hudbu a ide sa relaxovať!

14.15

Zbohom vrásky

Kým sa napúšťa voda, namiešajte si výživnú masku. Roztlačte dužinu z polovice zrelého avokáda a pridajte 10 kvapiek mandľového oleja. Dobre vymiešajte a naneste na pleť. Maska ju vyhladí, zvláčni a odstráni známky únavy.

14.30

Vlasová kúra

Prv než sa uložíte do vane, votrite do navlhčených vlasov arganový olej. Vďaka teplu a pare preniknú výživné látky hlboko do vlasu. Do kúpeľa pridajte pár kvapiek upokojujúceho levanduľového oleja, ktorý zároveň prečisťuje pokožku. Uvoľnite sa a vychutnávajte prítomný okamih.

Doprajte vlasom kvalitnú kúru.
Doprajte vlasom kvalitnú kúru.
Zdroj: Shutterstock

15.00

Jemné ošetrenie

Po 20-30 minútach si zmyte masku a vlasy si umyte jemným šampónom. Osušte sa a pokožku celého tela premasírujte masážnou rukavicou. Na tvár aj telo aplikujte ružovú vodu. Má vynikajúce čistiace a tonizačné účinky, podporuje tvorbu buniek a účinkuje ako antidepresívum.

15.30

Hebučká od hlavy po päty

Póry máte po kúpeli krásne otvorené a pripravené prijať výživnú starostlivosť. Na pleť naneste hydratačné sérum a vlasy ošetrite niekoľkými kvapkami vlasového oleja a nechajte vyschnúť. Ešte vlhkú pokožku zvláčnite bambuckým maslom alebo kokosovým olejom.

16.00

Až po špičky nôh

Zabaľte sa do župana a teraz sa môžete postarať o ruky a chodidlá. Skráťte si nechty, pilníkom odstráňte zrohovatenú pokožku nôh a ošetrite ich hrubou vrstvou krému. Obujte si kozmetické bavlnené ponožky.

Starajte sa o telo pravidelne.
Starajte sa o telo pravidelne.
Zdroj: Shutterstock

16.30

Už len relax

Kým sa vráti zvyšok rodiny, dobre si oddýchnite! Voňavá a zregenerovaná sa uložte na pohovku a vychutnávajte chvíle pokoja. Najlepším relaxačným nápojom je čaj z mäty alebo medovky.