Možno vám to doteraz nenapadlo, ale banán dokážete veľmi šikovne zužitkovať úplne celý. Či už ide o ovocie vcelku, jeho vnútro či šupku, každá časť má v kozmetike svoje využitie. Verili by ste, že sa môžete pomocou neho dokonca namaľovať? Pozrite si nasledovné video a inšpirujte sa trikmi, ktoré bez problémov zvládnete urobiť aj u vás doma. Veď aspoň jeden banán sa nájde snáď v každej domácnosti.

Kontúrovanie

Priložte si banán na lícne kosti či čelo a nakreslite si pomocou neho kontúrovaciu líniu. Bronzer následne rozotrite hrubým štetcom a výsledkom bude tvár s nádherne definovanými líniami.

Beauty triky s banánom
Beauty triky s banánom
Zdroj: Facebook

Perfektné očné tiene

Pomocou banána si môžete vyformovať aj tvar očných tieňov či dokonca ceruzky na oči, vďaka čomu budete mať bezchybný pohľad, ktorý upúta každého.

Peeling na pery

Máte popraskané pery? Rozmačkajte jeden banán, pridajte med a cukor, premiešajte a aplikujte priamo na pery. Takýto peeling je zdravý, účinný a navyše veľmi chutný.

Beauty triky s banánom
Beauty triky s banánom
Zdroj: Facebook

Peeling na suché ruky

Tú istú konzistenciu môžete použiť aj na ďalšie časti tela, napríklad na suché ruky. 

Obklad na kruhy pod očami

Ste unavená, máte opuchnuté oči a nepekné sivé kruhy? Zoberte banánovú šupku a priložte ju pod oči na jednu minútu. Budete vyzerať čerstvá a oddýchnutá.

Beauty triky s banánom
Beauty triky s banánom
Zdroj: Facebook

Čistič kože

Ak máte špinavú kabelku, peňaženku či topánky, stačí po nich prejsť banánovou šupkou a okamžite im vrátite ich lesk a čistotu.

Biele zuby

Prejdite si šupkou z banánu po zuboch a uvidíte, že okamžite budú čistejšie a prekvapia vás žiarivou bielou farbou. 

Celé video si pozrite TU.