Všade je však potrebné pokožku detí chrániť pred škodlivým UV žiarením, či šantia na pláži, alebo sa venujú zimným športom na snehu.

Rozhodne nie je zlý nápad pripraviť si na cestu už teraz opaľovaciu kozmetiku, aby sme ju nemuseli zháňať na poslednú chvíľu, alebo na ňu dokonca úplne zabudnúť. Účinné produkty, špeciálne vyvinuté pre citlivú detskú pokožku, ponúka napríklad značka Garnier pod označením Ambre Solaire Kids. Deti pred UV žiarením vynikajúcim spôsobom chráni a zároveň znižuje riziko vzniku slnečných alergií. Sú teda ideálnym spoločníkom na cestu do hôr aj k moru.

Pri mori

Prvé 2 až 3 dni dovolenky pri mori nenechávame malé deti na slnku medzi 11. a 14. hodinou a ich pokožku natierame najlepšie hypoalergénnymi prípravkami s najvyšším stupňom ochrany. Ideálne je vodeodolné ochranné mlieko Ambre Solaire Resisto Kids SPF 50+ alebo ochranný sprej Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF 50+. Nezabúdame svojich potomkov natierať každé dve hodiny bez ohľadu na to, či sa kúpali alebo nie. Až po niekoľkých dňoch, kedy sa u detí vytvorí dostatočná pigmentácia, môžeme použiť ochranné mlieko s nižším UV filtrom Ambre Solaire Kids SPF 30.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Garnier

Na horách

Rovnakým slnečným lúčom sú deti vystavené pri zimných športoch alebo počas turistiky na horách. Navyše slnečné žiarenie pôsobí vo vyšších nadmorských výškach intenzívnejšie ako v nížinách a jeho intenzita sa ešte násobí odrazom od snehu! Ochranu pokožky by ste teda rozhodne nemali podceňovať. Hoci je dieťa zabalené od hlavy po päty, má odkrytú tvár. Lyžiarske okuliare ho pred spálením neochránia. V tomto prípade aplikujte dieťaťu na tvár vyživujúci ochranný krém Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF 50+. Tuba obsahuje 50 ml produktu, vďaka tomu sa vojde aj do vrecka a môžete ho mať všade so sebou.