Kvalitná podprsenka: Nedostatkový tovar

Mnoho žien, ktoré vkročia do obchodu s bielizňou, si v širokej škále farieb a štýlov nedokážu vybrať. Je chyba v nich? Nie je! Napriek tomu, že ponuka podprseniek sa zdá byť veľká, opak je pravdou. Vo väčšine obchodov sú len veľkosti A, B, C, D a obvody 32, 34, 36 a 38. Dámy sú teda, bohužiaľ, nútené tlačiť sa do nesprávnych veľkostí a voliť tak len to najmenšie zlo. Stačilo by pritom, aby výrobcovia rozšírili škálu o veľkosti E a F a pridali zopár čísel v obvodoch.

Pozor na stratu pevnosti!

Stáva sa vám, že keď si už z ponuky vyberiete, neurobíte bez vybraného kúsku ani krok? Na to pozor! Častým nosením a praním podprsenka stráca svoj tvar a pevnosť. Môže sa tak stať, že nech robíte čo robíte, váš outfit zanikne pod vašimi ovísajúcimi a neforemnými prsiami.

Desať najčastejších chýb pri nosení podprseniek

1. Zadná časť lezie hore

Je zadná časť podprsenky vysunutá hore? Ak áno, neposkytuje vašim prsiam žiadnu oporu. Zvoľte si menší obvod.

2. Príliš voľná

Vložíte pod spodnú časť viac ako dva prsty? Zvoľte menší obvod.

3. Posediačky sa vám dýcha horšie

Obvod je príliš tesný. Automaticky siahnite po väčšom. Problém však môže byť i v tom, že ste až doteraz nosili príliš veľkú podprsenku.

4. Otlačená koža

Objavujú sa vám pod podprsenkou odreniny a začervenaná koža? Zrejme máte veľký obvod a váha poprsia je len na ramienkach. Zvoľte menší obvod.

5. Zvrásnené košíčky

Používate zbytočne veľkú veľkosť. Skúste menšiu. Ak je zvrásnenie len na špičkách košíčkov, zvoľte väčšiu veľkosť.

6. Poprsie preteká

V košíčkoch nemáte dostatok miesta. Zvoľte väčšiu veľkosť.

7. Kostice tlačia

Kostice by mali lemovať prsia a smerovať len smerom k podpazušiu. Ak sa vám priamo na prsiach objavujú otlačené miesta, zvoľte väčšiu veľkosť.

8. Podprsenka odstáva

Ak kostice spredu odstávajú tak, že pod ne môžete vložiť viac prstov, košík je malý a tlačí vám prsia od tela. Zvoľte väčšie košíčky.

9. Podprsenka sa vyhŕňa

Keď nadvihnete ruky, podprsenka mieri nahor. Máte malé košíčky alebo veľký obvod. Zvoľte väčšie košíčky a menší obvod.

10. Ovisnuté prsia

Postavte sa bokom k zrkadlu. Siahajú vám prsia nižšie než je spodný obvod podprsenky? V tom prípade im neposkytuje žiadnu oporu. Zvoľte menší obvod a väčšie košíčky. Tiež si upravte ramienka.

Bolí vás často hlava?

Podľa niektorých odborníkov môže byť na vine aj zle padnúca podprsenka! Údajne môže spôsobiť problémy s dýchaním, bolesť hlavy, pocit závratov a dokonca aj kožné problémy.

Zdroj: Blesk.cz