Keď kolagén mizne, objavujú sa vrásky.Telo si kolagén dokáže vytvárať samé. No zhruba od 25. až 30. roku života sa tvorba kolagénu začína spomaľovať. Výsledok? Na tele sa objavujú prvé vrásky. Pokožka nie je tak perfektne vypnutá, plná, pevná, ale oslabuje sa a vznikajú prvé jemné linky. Okrem toho sa na stehnách, zadku, ale aj na pažiach objavuje celulitída. Aj tá je čiastočne spôsobená stratou kolagénu.

Starnutie našej pokožky je výrazne ovplyvnené aj naším jedálničkom. Ak je v ňom príliš veľa cukru a výživovo chudobných potravín, potom môže naša pokožka starnúť rýchlejšie. A to preto, že sa kolagén v tele prestáva prirodzene tvoriť. A práve kolagén je pre hladkú, pevnú a zdravú kožu nevyhnutný,“ hovorí Anne.

Kolagén ako základný stavebný kameň

Kolagén, respektíve kolagénové vlákna sú jedným zo základných stavebných kameňov našej kože. Zaisťujú, že je pokožka hydratovaná, pevná a pružná. Vďaka tomu potom môže fungovať tak, ako má. Kolagén tvorí zhruba 80 % štruktúr, ktoré sú v našej koži prítomné. A okrem toho sa, samozrejme, vyskytuje aj v ďalších častiach nášho tela. Proces starnutia pokožky sa nedá zastaviť, no môžete ho výrazne spomaliť – zdravou výživou, ale aj kolagénovými doplnkami.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Aký kolagén je ten správny?

V ľudskom tele sa kolagén vyskytuje v niekoľkých podobách. Tie najčastejšie sa označujú ako kolagén I. typu a kolagén II. typu. Typ I sa nachádza v koži, máme ho vo vlasoch a v nechtoch. Druhý typ je potom zásadnou zložkou kĺbovej tekutiny a chrupaviek. Kolagén, ktorý má pomôcť pokožke, musí byť hydrolyzovaný – laicky povedané „rozdelený“ na peptidy (krátke reťazce aminokyselín). Ak to tak je, pokožka dokáže takýto kolagén vstrebať a využiť. V opačnom prípade ho telo využije ako bežnú bielkovinu.

Prípravok The Solution™ od Oslo Skin Lab obsahuje hydrolyzovaný kolagén I. typu a jeho pozitívne účinky na spomalenie starnutia a vzniku vrások mnohé odborné štúdie.

Priemerné zmenšenie hĺbky vrások až o 20,1%

Do tejto štúdie sa zapojilo 114 žien vo veku od 45 do 65 rokov. Účastníci potom každý deň po dobu 8 týždňov dostávali buď 2,5 gramu prípravku, alebo placebo. Ešte pred začatím štúdie podstúpili všetky ženy meranie pokožky, respektíve hĺbky vrások. Prvé pozitívne výsledky zaznamenala skupina, ktorá dostávala liek, už po 4 týždňoch. Hĺbka vrások okolo očí sa zmenšila v priemere o 7,2%. Po 8 týždňoch bol výsledok ešte lepší. Prístroje namerali zmenšenie hĺbky v priemere o 20,1%. U jednej z účastníčok štúdie dokonca došlo ku zmenšeniu hĺbky vrások o 49,9%.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Oslo Skin Lab

Posúvame každodennú starostlivosť o pleť a pokožku na ešte vyššiu úroveň

V Oslo Skin Lab sme presvedčení, že plnohodnotná starostlivosť o pleť začína vnútri. Veríme, že kvalita a stav vašej pokožky majú nemalý vplyv na to, ako sa každý deň cítite. Spolupracujeme s vedeckými pracovníkmi aj s odborníkmi na starostlivosť o pleť a hľadáme alternatívy k niektorým drastickým a invazívnym kozmetickým procedúram.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Oslo Skin Lab

THE SOLUTION ™ Anti-wrinkle Collagen na 28 dní

Cena za 28-dňové balenie The solution sa odvíja od toho, či nakúpite jednorázovo alebo využijete členstvo, ktoré vám umožní dostávať kolagén od Oslo Skin Lab pravidelne. Jednorázovo vás balenie na 28 dní vyjde na 56,90 eur, zatiaľ čo ako člen dostanete zľavu minimálne 30% z maloobchodnej ceny kolagénu The Solution™, takže cena bude 39,80 EUR. Vždy bude postarané o to, aby vám nové balenie dorazilo načas a vy ste nemuseli prestať v pravidelnom užívaní, ktoré je u kolagénových produktov dôležité. S členstvom sa nespájajú žiadne, naozaj žiadne záväzky. Vždy ho môžete kedykoľvek pozastaviť alebo úplne ukončiť. Stačí napísať e-mail alebo zavolať. Je to tak jednoduché, ako samotné užívanie kolagénu The Solution od Oslo Skin Lab.

Vyskúšajte škandinávsky hit aj vy, objednajte si členstvo a na prvú zásielku dostanete teraz zľavu 50%. Stačí zadať kód PREZENY alebo kliknúť tu.

Viac na Oslo Skin Lab