Veselý obklad

Nízky múrik oddeľujúci jedálenskú časť od kuchynskej vám poskytuje dostatočnú plochu na tvorivé nápady. Použiť môžete napríklad mozaikové kachličky. Takýto obklad pôsobí nielen efektne, ale sa aj ľahko udržuje čistý.

Stačí kúsok tapety

Prútený nábytok alebo podlaha vo farbe svetlého dreva pôsobia elegantne a útulne, ale na druhej strane aj nudne a stereotypne. Farebná tapeta na jednej stene v miestnosti však dokáže hotové divy.

Pruhované zátišie

Ak máte doma biele nádoby alebo vázy, skúste ich pomaľovať rôznymi odtieňmi farieb na porcelán. Vzniknuté dielka nechajte poriadne zaschnúť a potom ich vypaľujte približne desať minút v elektrickej alebo plynovej rúre pri teplote asi 170 stupňov.

Oklamte to!

Spálňa býva väčšinou najmenšia miestnosť v byte a často si vydýchnete, ak sa tam zmestí aspoň veľká posteľ. Izba sa bude zdať širšia, ak použijete tapety s vertikálnymi pruhmi. Nalepte ich asi do dvoch tretín steny, priestor bude pôsobiť vzdušnejšie.

Preč s nudou!

Sedieť v miestnosti, kde je všetko naokolo v neutrálnych farbách, vás určite nebude dlho baviť. Koberec s bláznivými farebnými pruhmi pridá izbe na príťažlivosti a zároveň ju opticky predĺži.