Robí ich takmer každá z nás. Ak chcete mať krásnu zdravú hrivu, týmto častým chybám sa oblúkom vyhýbajte. Najlepšie bude, ak ich zo svojej dennej rutiny hneď teraz vymažete!

1. Upravujete si mokré vlasy - žehličkou, kulmou a spol.

"Ženy si často upravujú ešte mokré vlasy horúcimi nástrojmi, ktorými ich doslova upečú. Ak chete kulmu, žehličku a spol. bezpečne používať, vaše vlasy musia byť úplne suché," upozorňuje kaderník. "Ak vypnete fén a stále máte pocit vlhkosti vo vlasoch, fénujte ich ďalej."

2. Češete si mokré vlasy

Česanie mokrých vlasov starou kefou nie je dobrý nápad. Širokozubý hrebeň je v tomto prípade lepšia voľba.

3. Spíte s vlasmi stiahnutými do chvosta

"Spánok v cope spôsobuje doslova "rozbitie" vlasov na temene hlavy alebo všade tam, kde je umiestnená gumička. Ak vám vlasy počas spánku prekážajú, stiahnite ich do voľného vrkoča, ktorý čo najviac uvoľnite," radí kaderník, ktorý sa stará o hrivu speváčky Kelly Osbourne.

4. Lakujete/sprejujete v nedostatočnej vzdialenosti

"Bežne vidím svojich kamarátov, rodinu aj klientky lakovať si vlasy alebo si nanášať suchý šampón príliš zblízka. A potom sa čudujú, keď sa im na hlave vytvorí veľký biely fľak. Laky a spreje držte od vlasov čo najďalej! Tieto pomôcky najlepšie účinkujú vtedy, ak sú najskôr nasprejované do vzduchu a až potom dopadnú na vlasy," tvrdí osobný kaderník herečiek Amy Adams a Drew Barrymore.

5. Češete ich od korienkov ku končekom

"Najviac ma naštve, keď vidím ženy česať si vlasy od korienkov. Doslova počujete, ako sa tie vlasy lámu! Namiesto toho začnite od končekov, a keď budú perfektne hladké, prejdite vyššie až ku korienkom. Predídete tak rozštiepeným končekom a krepateniu vlasov," odporúča kaderník.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

6. Striháte si vlasy, aby lepšie rástli

"Veľa mojich klientiek stále verí mýtu, že strihanie podporuje rast vlasov. Každý odstrihnutý centimeter znamená ďalšie a ďalšie mesiace rastu. Namiesto toho si ich umývajte menej často, vyhýbajte sa horúcim stylingom a fénovaniu, doprajte vlasom hĺbkovú regeneráciu. Zdravé a silné vlasy budú pôsobiť dlhšie a hustejšie."

7. Sušíte si mokré vlasy uterákom

"Privádza ma to do šialenstva," krúti hlavou odborník. "Sušenie mokrých vlasov uterákom ich zbytočne rozstrapatí, a potom odstávajú všetkými smermi. Keď ich prestanete takto trápiť, vlasy budú hladké a lesklé. Šúchanie uterákom ich vysušuje, zhrubnú a stratia svoj lesk. Ak sa uteráka predsa len nechcete vzdať, zakrúťte do neho vlasy a jemne ním prechádzajte od korienkom ku končekom."

+ 1 chyba: Príliš často siahate po suchom šampóne

"Ak používate suchý šampón viac ako dvakrát za týždeň, pokožku hlavy doslova dehydratujete. A potom sú vaše vlasy oslabené a náchylné na lámanie," myslí si kaderníčka.