Nie je jedno, akým spôsobom sa zbavujete mejkapu zo svojej pleti. Ak vám počas noci zostanú na tvári jeho zvyšky, môžu sa vám vyhodiť nepekné vyrážky, nastúpi nechcené začervenanie či iné nepríjemnosti. Možno ste ani nevedeli, že pri jeho odstraňovaní robíte chybu. Zistite, ako neublížiť svojej pokožke a ako sa dopracovať k dokonale odlíčenej, krásnej, no najmä zdravej pleti. 

1. Príprava

Správna starostlivosť prispieva k dobrému vnútornému pocitu.
Správna starostlivosť prispieva k dobrému vnútornému pocitu.
Zdroj: Shutterstock

Na odličovanie nestačí len voda a obyčajný krém. Predtým, ako začnete používať mejkap, by ste mali mať doma kvalitné kozmetické produkty na jeho odstránenie. Ak máte mastnú pleť, zadovážte si odličovač, ktorý neobsahuje olejové zložky. Pre suchú pleť sú zasa najlepšie hydratačné prípravky. Niektoré dámy zasa používajú špeciálne produkty na odličovanie oblasti očí. Ponuka je skutočne veľká, stačí si starostlivo vybrať.

2. Odránenie mejkapu z očí

Začnite očami.
Začnite očami.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Ako prvé sa zamerajte na oblasť vašich očí. Navlhčite si tampón a pritlačte si ho na viečka. Počkajte 10 až 20 sekúnd a následne ho odstráňte. V žiadnom prípade si oči nešúchajte. Pokožka je na týchto miestach veľmi jemná a ľahko si týmto spôsobom zarobíte na prvé vrásky.

3. Zamerajte sa na pery

Aj mejkap z pier treba starostlivo odstrániť.
Aj mejkap z pier treba starostlivo odstrániť.
Zdroj: Shutterstock

Presne tak, ak nosíte rúž či lesk na pery, aj táto časť tváre si zaslúži osobitnú pozornosť. Aj vďaka tomuto kroku si rúž nerozlíčite po celej tvári. Skvelým pomocníkom je napríklad vazelína. Aplikujte ju na pery a počkajte 5 minút. Následne ju zotrite odličovacím tampónom, no robte to jemne a s citom.

4. Teraz je na rade tvár

Micelárne vody pritiahnu nečistoty ako magnet!
Micelárne vody pritiahnu nečistoty ako magnet!
Zdroj: Shutterstock

V tomto bode môžete použiť napríklad micelárnu vodu. Navlhčite tampón a potrite si ním tvár. Nevynechajte ani oblasť čeľuste, okolie uší či brady. Mejkap sa zachytáva napríklad aj v blízkosti vlasov, takže aj na toto si dajte veľký pozor. Následne si tvár opláchnite vodou a jemne vysušte uterákom. Aby ste zabránili šíreniu baktérií, môžete použiť aj papierovú utierku. 

5. Po odlíčení

Čo aplikovať na záver?
Čo aplikovať na záver?
Zdroj: Shutterstock

Dôležité je nezabúdať, že odlíčením sa starostlivosť o pleť nekončí. Môžete jej dopriať napríklad ľahkú masáž pre lepšie prekrvenie a zvýšenie elasticity. A takisto aplikujte aj vhodný pleťový krém. Zabezpečíte si tým, že sa vaša pleť nebude vysušovať.