Len niekoľko dní po uvedení ďalšieho dielu upírskej ságy Twilight sa na trhu objavila replika šiat hlavnej hrdinky, v ktorých sa vydala za svoju vampírsku lásku. Za necelých 600 eur si ich môže na svoju slávnostnú chvíľu obliecť každá z miliónov vyznavačiek twilight-štýlu.

Pre filmovú Bellu (Kristen Stewart) vytvorila originál šiat venezuelská návrhárka Carolina Herrera. Elegantné dlhé hodvábne šaty doplnila krajkovým detailom na rukávoch a decentnýám výstrihom, ktorý zbytočne veľa neodhaľuje. Replika šiat vychádza z originálu, návrhár Michael Shettel použil namiesto hodvábu satén.

1084853:fullwidth:true:true:true

Ako povedal pre Wall Street Journal: „Šitie na živôtiku je rovnaké a čipkové detaily sú veľmi podobné. Bol to prísne utajený projekt, o ktorom nevedeli ani zamestnanci svadobných salónov Alfred Angelo, kde sa šaty predávajú.“

1084851:fullwidth:true:true:true

Shettel si zažartoval, že dohoda o prísne utajenom projekte bola „podpísaná krvou“. Predpokladá sa, že o „upírske“ svadobné šaty bude enormný záujem, už aj preto, že svojou krásou oslovia aj slečny, ktorým romány a filmy o upíroch nič nehovoria.