Dnes 37-ročná Liza Weil stvárnila v obľúbenom seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov (2000 - 2007) panovačnú, občas nepríjemnú perfekcionistku. Diváci ju na začiatku neznášali, ale časom zistili, že v neskrotnej Paris Gellerovej sa skrýva citlivá duša túžiaca po láske a pochopení.

Ženy z rodu Gilmorovcov
Ženy z rodu Gilmorovcov
Zdroj: archív

Čo ste o nej nevedeli

---> Zaujímavosťou je, že Liza sa pôvodne uchádzala o úlohu Rory, ktorú však neskôr získala Alexis Bledel. Postava Paris bola vytvorená špeciálne pre Lizu. Po skončení Gilmoriek si zahrala aj v ďalších seriáloch a filmoch.

---> Je vydatá za herca Paula Adelsteina, s ktorým vychováva päťročnú dcéru Josephine.

---> Liza je ľaváčka.

---> Režisérka seriálu Amy Sherman Palladino vyhlásila, že Lizina pleť "je tá najlepšia a najkrajšia, akú som kedy v živote videla!"

---> Keď si mladá herečka prvýkrát prečítala niečo o svojej postave Paris Gellerovej, bola zhrozená. "Hovorila som si: Ako si môžu myslieť, že je vo mne čo len kúsok z tohto dievčaťa?" čudovala sa Liza. "Bola pre mňa odstrašujúca. Dnes už mám Paris rada, vždy som ju milovala, ale bolo strašidelné byť takým protivným, odsudzujúcim dievčaťom."

Ženy z rodu Gilmorovcov
Ženy z rodu Gilmorovcov
Zdroj: Northfoto

---> Gilmorky jej po dlhom cestovaní s rodičmi a neustálymi zmenami v škole aj v práci vlastne zachránili život. Vďaka seriálu sa po dlhom čase mohla usadiť na jednom mieste. "Vo svojich dvadsiatich rokoch som konečne mala stálu prácu. Bolo to užitočné najmä preto, lebo som hľadala samu seba a svoju cestu."

---> V skutočnosti má hnedé vlasy. Hovorí sa, že ju tvorcovia Gilmoriek požiadali, nech sa prefarbí na blond, aby sa od brunetky Rory čo najviac odlíšila.

---> Po skončení seriálu sa vrátila k svojej pôvodnej farbe, ale dnes je z nej opäť blondínka. Aj keď dlhej hrive dala zbohom, vykľula sa z nej veľmi šarmantná žena. Čo poviete, pristane jej krátky účes?

Ženy z rodu Gilmorovcov
Ženy z rodu Gilmorovcov
Zdroj: profimedia.sk
Ženy z rodu Gilmorovcov
Ženy z rodu Gilmorovcov
Zdroj: profimedia.sk

Zaujíma vás, čo sa stalo s ďalšími hrdinami zo seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov? Tu si môžete prečítať viac:

Zabudnite na nenápadné dievčatko z Gilmoriek: Z malej April vyrástla sexi kráska!

Bacuľka Sookie z Gilmoriek schudla 20 kíl a je z nej iná žena!

Čo sa stalo s fešákom zo Žien z rodu Gilmorovcov? Seriálový otec prešiel veľkou zmenou!

Z modrookého dievčatka vyrástla hrdinka z obľúbeného seriálu: Spoznali by ste ju?

Z dievčatka s chlapčenským účesom vyrástla krásna
Z dievčatka s chlapčenským účesom vyrástla krásna
Zdroj: blogspot.com

Krásna už od detstva! Spoznáte v kučeravom dievčatku jednu z najobľúbenejších herečiek?